w ,

Vogue z kampanią reklamową

Od 1 lutego galerię trzech prac Julii Mirny można spotkać na nośnikach reklamy zewnętrznej w Warszawie i innych dużych polskich miastach. To pierwszy etap kampanii reklamowej towarzyszącej wprowadzeniu na rynek magazynu Vogue Polska.

W telewizji zostaną wyemitowane oryginalne animacje oparte na sugestywnych liniach oraz wielobarwnych kształtach. Autorką grafik jest Julia Mirny. Za reżyserię odpowiada Jarosław Kita. O oprawę muzyczną zadbała Barbara Wrońską, zaś Małgorzata Bela użyczyła swojego głosu. Kampania reklamowa, której kreacja nie została oparta na okładce, to celowe działania wynikające z linii redakcyjnej pisma. Zgodnie z hasłem „Moda to coś więcej niż myślisz” Vogue Polska stawia na utalentowanych polskich twórców i nazwiska środowiska sztuki. – Pomysł na kampanię powstał w redakcji, skąd też wyszła jej kreatywna koncepcja. Zależy nam na tym, by pracować z takimi artystami jak Julia Mirny, Jarosław Kita czy Barbara Wrońska – mówi Justyna Markiewicz, dyrektor zarządzająca wydawnictwa Visteria. Zgodnie z wizją marki, plakaty ani siatki wielkoformatowe nie pojawią się na budynkach i nie będą ingerować w przestrzeń miejską.

Vogue z kampanią reklamową Vogue z kampanią reklamową Vogue z kampanią reklamową

Vogue Polska to najbardziej wyczekiwany tytuł ostatniej dekady. Pierwszy numer powstawał w ścisłej tajemnicy, przygotowywany przez zespół, którego członkowie mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i sukcesami w zakresie dziennikarstwa, mody czy kultury.

– Wprowadzenie na rynek Vogue Polska to pojawienie się wyjątkowego magazynu. Chcemy pokazać, że Vogue to odpowiedź na zainteresowania współczesnej kobiety, a moda to dziś nie tylko ubrania. To także kultura, sztuka i styl życia – mówi Filip Niedenthal, redaktor naczelny. Widać to także w kampanii reklamowej. Julia Mirny, autorka kreacji graficznej przyznaje, iż inspirują ją wielcy twórcy. W jej pracach można dostrzec umiłowanie do Polskiej Szkoły Plakatu, awangardy początku XX wieku, a w przypadku tej kampanii surrealistyczne wizje Joana Miró, jednego z najwybitniejszych katalońskich malarzy. Barbara Wrońska, która jest odpowiedzialna za oprawę muzyczną, to utalentowana kompozytorka i wokalistka, znana m.in. z duetu Ballady i Romanse. Za kilka dni na rynku ukaże się jej pierwsza solowa płyta.

Kreacje reklamowe Vogue Polska ukażą się w mediach tradycyjnych, internecie, platformach społecznościowych, a także na nośnikach reklamy zewnętrznej AMS oraz na reklamowych ekranach LED w największych miastach w Polsce. Za produkcję odpowiada agencja BBDO, za wybór nośników zewnętrznych dom mediowy Wavemaker, zaś za działania PR dba Business & Culture. Kampanię koordynuje dyrektor marketingu i Public Relations Vogue Polska, Szymon Machnikowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

„co teraz? " ruszyła kampania informacyjna fundacji gajusz

„Co teraz?” Ruszyła kampania informacyjna Fundacji Gajusz

Chatbot dla kultowej szwajcarskiej marki m-budget od 180heartbeats/jung von matt

Chatbot dla kultowej szwajcarskiej marki M-Budget od 180heartbeats/Jung von Matt