w

Jak zweryfikować autentyczność dokumentu?

Walidator e-podpisów
Walidator e-podpisów

Podpisywanie dokumentów podpisem elektronicznym jest coraz popularniejsze. Nic dziwnego – to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas. Jednak, co w sytuacji, gdy pojawi się wątpliwość, czy dokument oby na pewno jest autentyczny? Jak można zweryfikować podpis elektroniczny i sprawdzić, czy dokument nie został sfałszowany lub zmieniony? W takiej sytuacji, warto skorzystać z Walidatora Autenti.

Weryfikacja autentyczności dokumentu – kiedy z niej skorzystać?

Walidator e-podpisów: https://autenti.com/pl/produkty/walidator to najprostszy sposób na bezpłatną weryfikację dokumentu. Narzędzie pozwala sprawdzić autentyczność e-podpisu oraz pieczęci. Zatem, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy dokument lub widniejący na nim podpis, nie został sfałszowany, skorzystaj z walidatora e-podpisów. To rozwiązanie pozwoli Ci zyskać pewność, że dokument nie został zmieniony w sposób nieautoryzowany, a widniejące na nim podpisy są autentyczne.

3 proste kroki do zweryfikowania dokumentu

Weryfikację podpisu elektronicznego można przeprowadzić w trzech prostych krokach. Jak to zrobić?

 1. Załaduj dokument, którego autentyczność chcesz sprawdzić.
 2. Kliknij przycisk „Waliduj”.
 3. Pobierz Poświadczenie Walidacji.

Jak widać, weryfikacja autentyczności dokumentu jest bardzo prosta i trwa kilka chwil. Po zakończeniu procesu można pobrać Poświadczenie Walidacji. To dokument, w którym zostały szczegółowo opisane wyniki przeprowadzonej weryfikacji. Co ważne, raport jest zabezpieczony pieczęcią Autenti, co umożliwia posługiwanie się nim np. w sądzie.

Walidator Autenti – jakie podpisy możesz zweryfikować?

Walidator Autenti służy, przede wszystkim, do weryfikacji dokumentów podpisanych podpisem kwalifikowanym, ale nie tylko. Dzięki temu rozwiązaniu można zweryfikować również inne podpisy:

 • podpis zaufany,
 • podpis osobisty,
 • podpis elektroniczny złożony na Autenti,
 • pieczęć elektroniczną.

Warto przy tym dodać, że walidator obsługuje różne formaty dokumentów: XAdES, PAdES i CAdES.

Walidator Autenti – dlaczego warto z niego skorzystać?

Jeśli chcesz przeprowadzić weryfikację podpisu elektronicznego, skorzystaj do tego celu z Walidatora Autenti. Dlaczego warto wybrać właśnie takie rozwiązanie?

 • Wszechstronność narzędzia

Za pomocą Walidatora Autenti można zweryfikować różne rodzaje podpisów elektronicznych i dokumenty w różnych formatach.

 • Łatwa dostępność

Narzędzie jest bezpłatne. Żeby z niego skorzystać, wystarczy założyć konto na platformie Autenti. Zapłacić trzeba jedynie za poświadczenie walidacji w formie raportu. Co więcej, z walidatora można korzystać online, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

 • Prosta obsługa

Narzędzie jest proste i intuicyjne w obsłudze. Wszystkie istotne dla klienta informacje są podane w czytelny sposób.

 • Raport z weryfikacji

Po zakończeniu walidacji, wystawiane jest Poświadczenie Walidacji. To dokument, w którym znajduje się szczegółowy raport z przeprowadzonej weryfikacji. Taki dokument może posłużyć jako dowód w sądzie.

 • Zgodność z eIDAS

Walidator Autenti spełnia wszelkie wymogi rozporządzenia Unii Europejskiej – eIDAS.

Jak widać, weryfikacja autentyczności dokumentu za pomocą Walidatora Autenti to wygodne, a jednocześnie niezawodne rozwiązanie. Autentyczność dokumentu można sprawdzić w kilka sekund i potwierdzić ją za pomocą specjalnego poświadczenia. Warto przy tym podkreślić, że cały proces jest w pełni bezpieczny – weryfikowane dokumenty nie są nigdzie przechowywane ani udostępniane.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jak stworzyć własny podcast

  Jak stworzyć własny podcast? 6 prostych kroków dla początkujących podcasterów

  Case study

  Case study w marketingu: czym jest, jakie niesie za sobą korzyści i jak prawidłowo je przygotować?