Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Westwing pozyskał 25 milionów euro nowego finansowania

Westwing, międzynarodowy lider w branży wyposażenia wnętrz, w kolejnej rundzie finasowania pozyskał od grona dotychczasowych inwestorów 25 milionów euro. Łącznie z ostatnią rundą firma zebrała już 179 milionów euro finasowania od czasu jej powstania.

Tomasz Kasperski, założyciel i Dyrektor Generalny Westwing Polska: – Nowe fundusze pozyskane od naszych udziałowców są dowodem na to, że są oni przekonani do modelu biznesowego klubu zakupowego Westwing i jego strategii. Dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli dalej inwestować w realizację naszej filozofii: chcemy inspirować ludzi i pomagać im w urządzaniu pięknych wnętrz, każdego dnia oferując starannie wyselekcjonowane produkty w atrakcyjnych cenach.

Na początku 2014 roku Westwing pozyskał 72 miliony euro finansowania. Dzięki tym funduszom firmie udało się m.in. poszerzyć swoją obecność na rynkach zagranicznych. Nowe oddziały firmy powstały w Belgii, Czechach, Kazachstanie, a także na Węgrzech i na Słowacji. Westwing zainwestował również w sieć logistyczną, obecnie centra logistyczne działają w 7 krajach na świecie.

– We wrześniu 2013 roku Westwing Polska uruchomił dwie nowe strony: www.westwing.cz – dla Czechów i Słowaków oraz www.westwing.hu – dla Węgrów, na których codziennie pojawiają się nowe kolekcje sprzedażowe z meblami i dodatkami do domu. Istotną część oferty stanowią produkty do wyposażenia i dekoracji wnętrz pochodzące od polskich producentów. W przeciągu kilku miesięcy udało nam się pozyskać na nowych rynkach 170 tysięcy użytkowników. Cieszymy się, że możemy rozwijać Westwing w Europie Wschodniej oraz aktywnie uczestniczyć w promocji polskich firm w tym regionie – dodaje Przemysław Kowalewski, założyciel i Dyrektor Generalny Westwing Polska.

Westwing to międzynarodowy lider e-commerce w branży wyposażenia wnętrz, który codziennie oferuje grupie ponad 19 milionów swoich użytkowników wyjątkowe produkty do domu w atrakcyjnych cenach. Westwing działa obecnie w 15 krajach, na trzech kontynentach, a siedziba główna firmy znajduje się w Monachium, w Niemczech. Firma została założona w 2011 roku i zatrudnia na świecie ponad 1400 pracowników. W 2013 roku Westwing zwiększył przychody do 112 milionów euro. Firma otrzymała do tej pory ponad 179 milionów euro finasowania od grupy inwestorów, wśród których są m.in. Access Industries, Fidelity Worldwide Investment, Investment AB Kinnevik, Odey, Summit Partners and Tengelmann Ventures.
Obecnie Westwing prowadzi działalność w: Austrii, Belgii, Brazylii, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Kazachstanie, Polsce, Rosji, Szwajcarii, Włoszech, a także na Węgrzech i na Słowacji.

źródło: mat.pras.