w

Skąd czerpać wiedzę o e-commerce

Do prowadzenia sklepu internetowego niezbędna jest wiedza, która pomoże ten biznes odpowiednio rozwijać. Trudno jednak wejść do świata e-commerce i wiedzieć o nim wszystko. Nawet osoby, które pracują w branży od wielu lat wiedzą, że nie można przestawać się uczyć. Pytanie brzmi, skąd czerpać wiedzę o sprzedaży w internecie, a także marketingu, który tą sprzedaż ma napędzać. Sposobów na jest kilka – magazyn ecommerce, książki czy szkolenia to jedne z nich.

Skąd czerpać wiedzę o e-commerce

Czasopisma e-commerce i marketingu

Jednym ze sposobów na poszerzenie swojej wiedzy o e-commerce czy marketingu są czasopisma, które podejmują zagadnienia związane z tą tematyką. Pozycje takie jak „E-commerce w praktyce” albo „Marketer+” to idealne propozycje, jeśli chcesz regularnie dowiadywać się czegoś nowego o prowadzeniu sklepu internetowego.

Wymienione magazyny wydawane są już od wielu lat i skierowane do osób, które poszukują dobrych i sprawdzonych rozwiązań w marketingu oraz e-commerce. Artykuły tworzą specjaliści, którzy na bazie swojego doświadczenia przekazują wiedzę czytelnikom. Czasopisma są więc praktycznymi przewodnikami po branży, a szczegółowa i rzetelna analiza podejmowanych tematów, to pewność, że otrzymujesz najlepsze możliwe rozwiązania.

Magazyn e-commerce możesz kupować w pojedynczych numerach lub wykupić prenumeratę. Oprócz tego dostępne są także pakiety specjalne, które zawierają kilka wydań danego czasopisma i kosztują mniej np. 3 w cenie 2 lub 3 plus 1 gratis.

Szkolenia o marketingu oraz e-commerce

Szkolenia są jedną z najpopularniejszych form czerpania wiedzy o markeringu i e-commerce. Ponadto mają też zasadniczą przewagę nad pozostałymi sposobami nauczania – często uzupełnia się je praktycznymi ćwiczeniami, co pozwala lepiej utrwalić zdobytą wiedzę. Wachlarz szkoleń jest bardzo szeroki, a dzięki temu możesz przestudiować właściwie każdy temat związany z e-commerce i marketingiem.

Dowiesz się, jak skutecznie prowadzić sklep internetowy, chronić jego interesy, a także poznasz sposoby, jak go rozwijać. Niezwykle ważne w prowadzeniu e-commerce jest odpowiednie pozycjonowanie i optymalizacja (zagadnienia związane z SEM i SEO), a wiedząc, jak to zrobić, znacznie zwiększysz sprzedaż.

W dzisiejszych czasach bezcenne są także media społecznościowe. Z Facebooka, Instagrama, TikToka czy YouTube’a korzysta niemal każdy, a to z kolei sprawia, że są to świetne kanały, pozwalające zbudować markę Twojego sklepu. Szkolenia w tym zakresie również pomogą Ci efektywnie prowadzić firmowe social media.

Książki o e-commerce

Książki od zawsze były jednymi z najlepszych źródeł wiedzy, a kiedyś właściwie jedynymi. Nie inaczej jest dziś i nie brakuje także tytułów, które bezpośrednio podejmują zagadnienia związane z marketingiem oraz e-commerce.

Wielu specjalistów, którzy od wielu lat zajmują się sprzedażą w internecie, decyduje się na napisanie książek, w których podejmują ogólne lub bardziej ukierunkowane marketingowe zagadnienia.

Stawiając na poszerzenie wiedzy o e-commerce z książek właśnie, masz pewność, że zawarta w nich wiedza jest sprawdzona, a ponadto opisana niezwykle szczegółowo. Po przeczytaniu nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić poznane rozwiązania we własnym biznesie.

Listy do św. Mikołaja

Tradycja, która nie ginie. 88% dzieci pisze listy do Św. Mikołaja [badanie Grupy LEGO]

Jak napisać spoko ogłoszenie o pracę - rocketjobs. Pl w nowej kampanii edukuje pracodawców

Jak napisać spoko ogłoszenie o pracę – RocketJobs.pl w nowej kampanii edukuje pracodawców