w ,

Jak napisać spoko ogłoszenie o pracę – RocketJobs.pl w nowej kampanii edukuje pracodawców

Jak napisać spoko ogłoszenie o pracę - rocketjobs. Pl w nowej kampanii edukuje pracodawców

Portal RocketJobs.pl zapytał użytkowników jak powinna wyglądać dobra oferta pracy. Na podstawie ich odpowiedzi zrealizował kampanię digitalową pod hasłem Jak pisać SPOKO ogłoszenia o pracę? Jej główną osią jest spot video pokazujący zdenerwowanie kandydatki na widok NIESPOKO oferty pracy.

W ramach kampanii powstał landing page z treściami poradnikowymi dla firm i rekruterów. Na stronie www.jakpisacspokoogloszeniaoprace.pl znajdziemy między innymi wzorcowe ogłoszenie o pracę, sekcję 7 grzechów głównych rekrutera oraz video porady od samych kandydatów, a także serię artykułów eksperckich. RocketJobs.pl, choć z przymrużeniem oka porusza ważny temat – według opinii użytkowników rekruterzy stosują wiele praktyk, które budzą powszechne zastrzeżenia kandydatów.

Jak napisać spoko ogłoszenie o pracę - rocketjobs. Pl w nowej kampanii edukuje pracodawców
Jak napisać ogłoszenie o pracę?

Z badań i danych portalu wynika m.in., że 79% aplikantów uważa, że nazwy stanowisk zawarte w ofertach pracy są mylące, rzadko zawierają też informację o wynagrodzeniu, a ta aż o 34% zwiększa liczbę aplikacji. Kampania wpisuje się w misję portalu jaką jest aktywne edukowanie rynku, kształtowanie dobrych standardów i konsekwentna praca nad poprawą dialogu między pracodawcami, a kandydatami.

Kanały społecznościowe marki RocketJobs.pl, to zjawisko wyjątkowe. Uważam, że każda osoba zajmująca się rekrutacją czy zarządzaniem zespołem powinna je śledzić. To niezwykłe forum, na którym polscy pracownicy dzielą się swoimi troskami, obawami i oczekiwaniami wobec życia i pracy. Rozmawiają z nami szczerze wnosząc szeroką perspektywę, często niemożliwą do wypracowania wewnątrz organizacji. Tym razem wsłuchaliśmy się w głos naszej społeczności i postanowiliśmy wspólnie z nią przygotować content edukacyjny dla rekruterów i pracodawców. Robimy to konsekwentnie w formie i języku jakim posługują się zwykli ludzie w internecie. Napisanie spoko ogłoszenia o pracę, to nie jest łatwe zadanie. Od niego zaczyna się skuteczne poszukiwanie talentów do większości firm. Nasi klienci oczekiwali takiego wsparcia, a my wraz z naszymi użytkownikami wychodzimy im naprzeciw – mówi Artur Leśniak, marketing manager RocketJobs.pl. 

Biurowa demolka

W 60-sekundowym klipie video młoda kandydatka o pracę w zabawny i nieco prześmiewczy sposób okazuje swoje reakcje na SPOKO i NIESPOKO ogłoszenie o pracę. Stylistyka kreacji ma charakter memowy, głównym środkiem przekazu jest ironia.

Koncepcja bazuje na komentarzach użytkowników portalu, dotyczących tego co ich zniechęca w ofertach rekrutacyjnych. Aktorka w zaskakujący sposób wyraża swoją złość i frustrację na widok często popełnianych przez rekruterów błędów, urządzając prawdziwą …demolkę. Klip ma prostą i bezpośrednią formę, głęboko osadzoną w kulturze i estetyce internetu. Portal skierowany jest bowiem do nowoczesnych, progresywnie myślących pracowników.

Projektując kampanię założyliśmy sobie dwa cele. Pierwszy to zrobić coś, co będzie miało treść, którą można sprzedać jednym obrazkiem. Dlatego film właściwie oparty jest na konstrukcji klasycznego mema z Drakiem. Drugie założenie było takie, żeby nie robić klasycznej „idei kreatywnej”. W reklamie nie ma nic gorszego niż zabiegi copywriterskie. Wolę prosty meta żart w postaci super długiego adresu www niż „ciekawe” hasła i insighty którymi jarają się tylko ludzie w agencjach reklamowych. – mówi Tomasz Dubiel, reżyser spotu.

W ramach assetów kampanijnych powstały również krótsze wersje spotu: 30’ i 15’ sekundowa. Filmy emitowane będą na platformie YouTube oraz w kanałach społecznościowych marki. Pomysłodawcą projektu jest zespół marketingu RocketJobs.pl.

Dyrektorem kreatywnym oraz reżyserem spotu – Tomasz Dubiel. Klip wyprodukował dom produkcyjny F25. Za branding kampanii odpowiada studio kreatywne Super Super. Działaniom towarzyszy szereg aktywności mediowych i liczne współprace z influencerami.

Chcesz wiedzieć jak pisać dobre ogłoszenia o pracę? Wejdź na 

www.jakpisacspokoogloszeniaoprace.pl 


 1. Od Ciebie zależy, którą wersję siebie karmisz – postaw na tę fajną i poznaj swoje prawa! Rocketjobs.pl z nową kampanią
 2. Rocketjobs.pl w spotach pokazuje jak młodzi ludzie postrzegają równość w pracy
 3. Specjaliści IT coraz chętniej decydują się na freelance [ANALIZA]

Jeden komentarz

  Skąd czerpać wiedzę o e-commerce

  Skąd czerpać wiedzę o e-commerce

  Netflix w polsce

  Netflix chce nagradzać twórców za sukces. Serwis wprowadza pilotażowo nowy system dodatkowych wynagrodzeń w Polsce