w

Wybór sprzętu do firmy – co będzie przydatne i na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Decydując się na założenie własnej działalności gospodarczej, każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do podejmowania się trudnych, często bardzo niejednoznacznych decyzji. Po wypełnieniu wszystkich formalności i wynajmie lokalu, przychodzi czas na zapewnienie konkretnego sprzętu firmowego. Na początku, warto jest skupiać się wyłącznie na urządzeniach koniecznych, bez których wykonywanie pracy nie byłoby możliwe.

Wpływ na to ma oczywiście ograniczony budżet. Wówczas, gdy firma nie przynosi zysków, nie jest on zbytnio wysoki. Mimo regularnego wzrostu jakości i polepszania się parametrów podzespołów, ceny także gwałtownie rosną. Należy więc z głową podejść do tematu i wybierać takie urządzenia, które stosunkowo niskim kosztem zapewnią wysoką wydajność. 

Komputer czy laptop? 

Zdecydowanie najpilniejszym wydatkiem w kwestii rozwoju firmy jest zapewnienie wszystkim pracownikom odpowiedniego narzędzia pracy. Aktualnie, chyba nikt nie wyobraża sobie dobrze prosperującej działalności, w której zarówno właściciel, jak i osoby zatrudnione nie mają komputerów służbowych.  

Pytaniem, które często pada z ust przedsiębiorców jest: “laptop czy może komputer stacjonarny?”. Jeszcze do niedawna wybór padał w większości na drugą opcję, a spowodowane było to wyższą wydajnością jednostek stacjonarnych. Wraz z rozwojem technologii i stopniowym wdrażaniem pracy zdalnej do firm, laptopy zyskały większą popularność i zdecydowanie częściej używa się ich jako podstawowych przyrządów w zakładach.  

Stosowanie laptopów firmowych (https://ale.pl/1166-komputery-biznesowe) przynosi praktycznie same korzyści. Możliwe jest wygodne ich transportowanie, a także nie ma konieczności zakupu dodatkowego osprzętu. Mowa tutaj przede wszystkim o monitorze, klawiaturze czy mikrofonie. Wszystko to zawiera się w jednym urządzeniu, co jest zarówno ogromną wygodą, jak i oszczędnością sporej sumy pieniędzy. 

Czym powinien charakteryzować się dobry laptop firmowy? 

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Wybór laptopa powinien być zawsze ukierunkowany jego przeznaczeniem. Przykładowo, do firmy zajmującej się tworzeniem grafik, sprzęt powinien posiadać większy od standardowego ekran, dużą ilość pamięci na dysku twardym oraz zdecydowanie nie zintegrowaną kartę graficzną. Przedsiębiorstwa zajmujące się chociażby marketingiem internetowym nie potrzebują natomiast żadnej z wyżej wymienionych opcji. 

Starając się jednak przedstawić najbardziej uniwersalne laptopy do firm, możemy wymienić takie modele jak: 

Każdy z nich charakteryzuje się dobrym taktowaniem procesora Intel Core i5 na wszystkich czterech rdzeniach, co pozytywnie wpływa na wydajność sprzętu nawet przy wielu uruchomionych procesach. Ponadto, urządzenia te są wyposażone w dyski SSD o różnych pojemnościach, a zainstalowana pamięć RAM z pewnością przyspieszy wykonywanie wielu operacji na bieżąco. 

wybór sprzętu do firmy – co będzie przydatne i na jakie aspekty zwrócić uwagę? 1

Drukarka – potrzebna w każdej firmie 

Drukowanie umów, raportów czy podglądów projektu – te czynności codziennie odbywają się w większości istniejących biur. Zakup drukarki powinien być priorytetem zaraz po wyposażeniu całej kadry pracowniczej w komputery przenośne.  

Często dylematem jest wybór pomiędzy drukarką atramentową, a laserową. Te drugie są z reguły nieco droższe, jednak znacznie szybsze w działaniu. Ponadto, wydanie większej sumy na typ laserowy pozwoli zaoszczędzić nam pieniądze w przyszłości. Modele atramentowe wymagają częstszej eksploatacji, co również ciągnie za sobą dodatkowe koszty.  

shopware-platforma-ecommerce-ktora-zwieksza-sprzedaz

Shopware – platforma e-commerce, która napędza sprzedaż

gwiaździsta noc van gogha w lego® ideas

Gwiaździsta noc van Gogha w LEGO® IDEAS