w

Shopware – platforma e-commerce, która napędza sprzedaż

Shopware-platforma-ecommerce-ktora-zwieksza-sprzedaz

Jeśli chcesz założyć sklep WWW, to jedną z pierwszych decyzji, które musisz podjąć, jest wybór oprogramowania witryny. To od niego zależy, jakie funkcje będziesz mieć do dyspozycji, jakie zapewnisz klientom, jak będzie przebiegać ewentualna rozbudowa, ale również – jakie będziesz osiągać wyniki sprzedażowe. Zależą one przecież od wielu czynników. Dowiedz się więcej na temat Shopware – platformy, która napędzi Twoją sprzedaż.

Shopware – co to za system?

Platforma Shopware powstała w Niemczech już około 20 lat temu i od tamtej pory jest nieustannie rozwijana. Na stronie projektu możesz sprawdzić aktualizacje – w tym oprogramowaniu co trochę wprowadzane są poprawki – zwiększające funkcjonalność, jak i takie, których zadaniem jest wyeliminowanie wykrytych problemów. Shopware to oprogramowanie dostępne na zasadzie open source: możesz z niego korzystać za darmo – pobrać i zainstalować na serwerze. Ta otwartość powoduje, że rozwiązanie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i doczekało się dużej społeczności – możesz korzystać ze wsparcia ponad 5 tys. developerów.

Platforma Shopware daje Ci możliwość skorzystania z bezpłatnej wersji oprogramowania, ale również z dwóch pakietów, które są przeznaczone do bardziej zaawansowanych projektów. Mianowicie chodzi tutaj o opcje Professional i Enterprise. W obu przypadkach do Twojej dyspozycji jest oficjalne wsparcie producenta, a także rozbudowane opcje konfiguracji produktów, większe możliwości automatyzacji procesów. W pakiecie Enterprise masz m.in. dodatkowe funkcje wspierające sprzedaż w branży B2B.

Które możliwości, jakie daje platforma Shopware, mogą napędzić sprzedaż w Twoim sklepie?

Zwiększ sprzedaż dzięki Shopware

Czy platforma, na której działa Twój sklep, ma wpływ na skuteczność sprzedażową? Zdecydowanie tak. Wszystko dzięki rozwiązaniom, które może dawać dane oprogramowanie – nie wszystkie systemy służące do obsługi sklepów są identyczne. Poszczególne dają Ci do dyspozycji różne funkcje, niektóre mniej lub bardziej zoptymalizowane i dopracowane. Wpływ na to, że Shopware może zwiększyć sprzedaż w Twoim sklepie, ma wiele czynników. Jakie?

Optymalizacja pod SEO

Według wielu analiz przeciętnie za największy ruch w sklepach WWW odpowiadają przekierowania z wyników organicznych Google. Shopware jest zoptymalizowany pod wymagania tej i innych wyszukiwarek internetowych. Adresy URL są w nim przyjazne, zdefiniowane są linki kanoniczne, możesz ustalić indywidualne meta tagi dla poszczególnych podstron serwisu, dodać linki wewnętrzne i tak formatować treści, aby były atrakcyjne jednocześnie dla robota Google i użytkowników.

Shopware – platforma e-commerce, która napędza sprzedaż

Ponadto motywy sklepów Shopware, nawet te, które są dostępne bez opłat, są dostosowane do urządzeń mobilnych. W sklepach jest wdrożona nawigacja okruszkowa, dzięki której internauta może łatwo przenieść się do konkretnej kategorii lub po prostu kategorii wyższego rzędu. W razie brakujących funkcji możesz skorzystać z rozszerzeń, dzięki którym m.in. będziesz łatwo zarządzać przekierowaniami w serwisie.

Sprzedaż wielokanałowa

Dzięki funkcji Sales Channels możesz zarządzać wieloma kanałami sprzedaży, które są predefiniowane w panelu zarządzania Shopware, np. Google Shopping, na Facebooku czy Instagramie. Co więcej, w każdym kanale może się znajdować różny asortyment, dostępne waluty, języki. Inne mogą być również ceny produktów.

Sprzedaż na rynkach zagranicznych

Platforma Shopware jest przygotowana do tego, aby zapewnić Ci optymalne warunki do handlu międzynarodowego. W ramach systemu masz rozwiązania, które obejmują dostosowanie sklepu do warunków prawnych obowiązujących w danym państwie. Sklep shopware zawiera również wiele funkcji, mianowicie wielowalutowość i wielojęzyczność, konfigurowalność obliczania podatków, opracowanie polityki cenowej dla danego rynku i nie tylko. To wszystko są elementy, które ułatwią Ci wystartowanie ze sprzedażą międzynarodową.

Shopping Experiences

Czynnikiem, który ma wpływ na decyzje klientów, są m.in. kwestie związane z prezentacją produktów. W Shopware, dzięki idei Shopping Experiences, możesz atrakcyjnie łączyć treść z prezentacją produktów i usług. Do Twojej dyspozycji są gotowe kreatory landing page, stron artykułów czy kategorii. Plusem tego rozwiązania jest to, że nie musisz mieć wiedzy z projektowania grafiki – atrakcyjny efekt uzyskasz, podejmując proste kroki.

Shopware pomoże w sprzedaży?

Oprogramowanie sklepu bez wątpienia może mieć bardzo duży wpływ na wyniki sprzedażowe, które osiągasz lub będziesz osiągać. Dlatego wybór odpowiedniej platformy to ważne posunięcie. Zdecydowałeś się na Shopware? W takim razie skontaktuj się z agencją Smartbees, a ta zrealizuje dla Ciebie nowoczesny sklep, który będzie skutecznie sprzedawać.

 

Czym jest madtech

Czym jest MadTech i dlaczego to stosunkowo nowe pojęcie ma tak duże znaczenie dla świata marketingu?

Wybór sprzętu do firmy

Wybór sprzętu do firmy – co będzie przydatne i na jakie aspekty zwrócić uwagę?