Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Piotr Kraśko pozwie wydawcę “wSieci”

W najnowszym wydaniu tygodnika “wSieci” opublikowano artykuł o kulisach pracy redakcji programu “Wiadomości” TVP1. Na okładce gazety zaprezentowano szefa redakcji Piotra Kraśkę w stroju wojskowym jako prowadzącego “Dziennik Telewizyjny” emitowany w okresie PRL. Dziennikarz TVP zapowiedział już podjęcie kroków prawnych wobec wydawcy tygodnika “wSieci”.

W artykule dotyczącym pracy redakcji programu “Wiadomości” autorzy publikacji przedstawiają informację o przebiegu powstawania materiału Karoliny Lewickiej z 14 grudnia br.. Dziennikarka TVP podsumowała w nim marsze Komitetu Obrony Demokracji oraz Marszu Wolności i Solidarności organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość. Zdaniem autorów materiału, “zielone światło na najbardziej agresywną propagandę Lewicka dostaje z wyższego poziomu, nawet Kraśko akceptuje to z automatu”.
krasko-w siecitr kraśk

– Zarówno w „Wiadomościach” Piotra Kraśki, jak i w TVP Info walą na oślep, kłamią i manipulują na skalę zdaniem wielu obserwatorów niespotykaną od czasów stanu wojennego. Celem jest zrewoltowanie kraju, swego rodzaju pucz medialny – piszą dziennikarze “wSieci”.

Całość zapowiada na okładce tygodnika fotomontaż z ubranym w mundur wojskowy Piotrem Kraśką w roli prezentera „Dziennika Telewizyjnego”. Szef “Wiadomości” TVP1 zapowiedział już podjęcie kroków prawnych w sprawie tej publikacji.

– Zawsze uważałem, że szef serwisu informacyjnego telewizji publicznej nie powinien łatwo robić 4 rzeczy: ulegać emocjom, obrażać się, awac się prowokowac i procesować. Ale dla absurdalnych zarzutów z @wsieci po raz pierwszy zrobie wyjatek. W tym czwartym punkcie – napisał [pisownia oryginalna] na swoim koncie na Twitterze Piotr Kraśko.

źródło: mat. pras.