Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Międzynarodowy konkurs na identyfikację dla Camerimage

camerimage

Instytucja Kultury ECFC oraz Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej ogłaszają międzynarodowy konkurs na identyfikację wizualną dla nowopowstałej instytucji kultury w Toruniu – Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Konkurs jest dwuetapowy i ma charakter otwarty. 

Oddana zgodnie z planem w II poł. 2025 roku siedziba ECFC będzie miejscem, w którym będą odbywać się różnorakie wydarzenia kulturalne – od premier filmowych, poprzez festiwale (filmowe i teatralne), koncerty, wystawy, konferencje i inne. Planowane jest także umiejscowienie w tym budynku muzeum filmu i/lub designu. Dodatkowo powierzchnie ECFC będą wynajmowane – zarówno do celów społecznych, jak i komercyjnych. 

Merytorycznie, do czasu zakończenia inwestycji Instytucja Kultury będzie co roku współorganizowała kolejne edycje festiwalu filmowego EnergaCAMERIMAGE.

Identyfikacja wizualna, która jest przedmiotem konkursu będzie miała szerokie zastosowanie w komunikacji jeszcze przed zakończeniem procesu inwestycyjnego i powstaniem samego centrum, m.in. w celu komunikacji konkursu architektonicznego, czy corocznej organizacji EnergaCAMERIMAGE (jako komunikacja współorganizatora – nie festiwalu). 

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy przesyłają portfolio, na podstawie których Jury dokonuje wyboru do pięciu studiów graficznych / projektantów, którzy zostaną zaproszeni do odpłatnego przygotowanie projektów konkursowych. Refuse fee wynosi 1000 EUR brutto. W II etapie wybrane studia / projektanci zostaną poproszeni o przygotowanie logotypu i materiałów dodatkowych. Na ich podstawie wybrana zostanie identyfikacja dla Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Wartość zamówienia (nagrody) wynosi 12 000 EUR brutto.

JURY

W Jury konkursu zasiądą projektanci uznani na arenie międzynarodowej – Jonathan Barnbrook, legendarny brytyjski projektant, filmowiec i typograf, który na swoim koncie ma m.in. projekty okładek płyt dla Davida Bowie oraz Erik Kessels holenderski artysta, projektant i kurator. Dyrektor Kreatywny niezależnej agencji reklamowej KesselsKramer. Dołączą do nich dr Marcin Władyka, słynny polski projektant specjalizujący się w grafice wydawniczej, identyfikacji wizualnej, animacji i grafice telewizyjnej, na co dzień związany z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, właściciel studia headmade, a także dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage – Marek Żydowicz.

TERMINY

Termin nadsyłania Portfolio upływa w dniu 31.01.2021 r.

Rozstrzygnięcie I etapu Konkursu nastąpi do dnia 15.02.2021 r.

Termin nadsyłania prac na II etap Konkursu upływa w dniu 31.03.2021 r.

Wybór Zwycięzcy Konkursu nastąpi do dnia 15.04.2021 r.

O ECFC

ECFC jest państwową instytucją kultury założoną pod koniec 2019 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Torunia i Fundację Tumult, której celem jest wybudowanie w Toruniu stałej siedziby Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE. Poza tym zadaniem inwestycyjnym ECFC ma prowadzić działalność merytoryczną w ramach corocznej współorganizacji Festiwalu oraz innych projektów o charakterze wystawienniczym, kulturalnym, edukacyjnym i naukowym w zakresie polskiej i światowej kultury audiowizualnej.

Regulamin, Brief oraz pełen zakres zlecenia oraz możliwość zgłoszenia udziału w konkursie dostępne są na www.branding-competition.com.

Więcej informacji na temat organizowanych przez STGU konkursów i kilka podpowiedzi, jak skutecznie wziąć w nich udział tutaj: https://www.stgu.pl/art-wszystkie-artykuly/art-dobre-praktyki-jasne-zasady-trudne-decyzje-o-konkursach-stowarzyszenia-tworcow-grafiki-uzytkowej.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *