w

Galeria „Las” w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Dnia 28 października miało miejsce wielkie otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich. Wystawę stałą rozpoczyna galeria „Las” przenosząca zwiedzających do pradawnej przestrzeni.

„Las” to instalacja artystyczna, która symbolizuje Polskę sprzed tysiąca lat. Właśnie wtedy, uciekając przed prześladowaniami w Europie Zachodniej, przybyli do niej pierwsi żydowscy podróżnicy. Na terenach naszego kraju usłyszeli ptaki śpiewające ,,Po-lin! Po-lin!”. W języku hebrajskim i jidysz słowo to oznacza zarówno Polskę, jak i „tutaj odpoczniesz”. Wyjątkowo zaaranżowana przestrzeń z efektami wizualnymi i dźwiękowymi oddaje mistyczną atmosferę pradawnego lasu, w którym rozpoczęła się opowieść o polskich Żydach.

Autorami zamysłu artystycznego i architektonicznego galerii „Las” są agencja interaktywna 180heartbeats + JUNG v. MATT oraz studio Bad Design. Projekt wykonawczy instalacji przygotowało Nizio Design International.

– Naszym zadaniem było sprawienie, by choć na chwilę każdy z nas poczuł się jak wewnątrz nieskończonego lasu. Zwiedzający mogą doświadczyć uczucia zanurzenia się w odmętach tej niepokojącej przestrzeni, w której nawiedzają nas sprzeczne uczucia: tajemnicy, niepewności, ale i zachwytu, olśnienia, nadziei. Wierzymy, że dawne podania i legendy mogą stać się dla nas zrozumiałe, jeśli je poczujemy i przeżyjemy. Nasza koncepcja wystawy „Las” jest mechanizmem uwalniającym wyobraźnię – wyjaśnili autorzy projektu ze 180heartbeats + JUNG v. MATT i Bad Design.

Źródło: mat.pras.

2 miliony butelek coli i każda inna

2 miliony butelek Coli i każda inna

Pierwsza kampania outdoorowa z gif'ami

Pierwsza kampania outdoorowa z GIF’ami