w

“Prawa człowieka łamane są w ciszy” – K2 Create dla Amnesty International

Prawa człowieka łamane są w ciszy

Amnesty International powierzyło K2Create (Grupa K2) prace nad kampanią wizerunkową, mającej na celu wzmocnienie świadomości organizacji jako tej, która niezłomnie stoi na straży praw człowieka.

Prawa człowieka łamane są w ciszy

Praca nad projektem ruszyła w styczniu. K2 Create zaproponowało Amnesty International koncepcję kampanii, która pozwala połączyć w spójną całość różnorodne działania organizacji, planowane z okazji ważnych wydarzeń (m.in. rocznica rosyjskiej inwazji na Ukrainę, publikacja raportu o karze śmierci, publikacja raportu rocznego, Dzień Uchodźcy), a zarazem wzmacnia świadomość o Amnesty International jako organizacji stojącej na straży praw człowieka.

„Nowa kampania Amnesty International ma unaocznić, na czym polega rola organizacji walczącej o prawa człowieka we współczesnym świecie. Hasło pokazuje prostą zależność, a zarazem istotę sprawy – akty przemocy, łamanie prawa czy nawet najpotworniejsze zbrodnie mogłyby zostać przemilczane i nigdy nie ujrzeć światła dziennego, gdyby nie osoby i organizacje, które je tropią i nagłaśniają.” – mówi Anna Błaszczak-Banasiak, Dyrektorka Amnesty International Polska.

Kampania składa się z dwóch faz: teaser i reveal. W pierwszej kampania skupia się na pokazaniu tych, o których losach nie słyszymy, bo prawa człowieka łamane są w ciszy. W drugiej fazie Amnesty International przedstawiona jest jako organizacja, która daje głos tym osobom. Działania już się rozpoczęły. Akcje prowadzone są w wielu kanałach m.in. w social mediach (w tym YouTube), citylightach, w kinach oraz mediach.

„Jesteśmy niezwykle dumni, że dzięki naszym działaniom możemy wspomóc Amnesty International w dawaniu głosu potrzebującym. W K2 Create lubimy angażować się w projekty społeczne i tak jak w tym wypadku pod koniec dnia mieć satysfakcję z tego, że to, co robimy razem, ma znaczenie i ma moc.” – mówi Michał Rutkowski, Managing Director K2 Create (Grupa K2). Zespół K2Create odpowiedzialny za projekt to Michalina Przestrzelska, Anna Michałowska, Weronika Kowalczuk oraz Kamil Markiewicz.

Jeden komentarz

    Content gap

    Czym jest content gap i dlaczego warto go monitorować?

    Ai copywriting

    AI copywritera zatrudnię od zaraz. Czy twórcy treści w Polsce będą musieli się przekwalifikować?