Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Klitschko kontra analfabetyzm: walka na pięści i farbę

Jest czterokrotnym mistrzem wagi ciężkiej i bratem przywódcy powstania na Majdanie, a teraz może dodać do swojego dossier dopisek „artysta”. W ramach kampanii walki z analfabetyzmem wśród dzieci, bokser Wladimir Klitschko stworzył 26 obrazów używając pięści zamiast pędzla.

Na każdym płótnie znalazła się jedna litera alfabetu, którą Klitschko własnoręcznie „wyboksował”, używając dłoni zanurzonych w błękitnej farbie. Obrazy z nietypowej galerii trafiły na aukcję na niemieckim serwisie eBay, a dochód z licytacji wesprze projekty przeznaczone na walkę z analfabetyzmem wśród dzieci. Aukcje kończą się dziś wieczorem, a dotychczas najwyższą cenę osiągnęło płótno z literą L, które wyceniono na 5050 euro.

Szczegóły akcji oraz film pokazujący proces powstania obrazów znajdują się na stronie Klitschko vs. Illiteracy, gdzie umieszczono także numer, pod który chętni mogą wysyłać sms-y, by wesprzeć jej cel. Pięściarski alfabet Klitschki przerobiono na specjalną czcionkę (zawierającą również polskie znaki), dostępną do pobrania za darmo ze strony Klitschko vs. Illiteracy lub w serwisie Linotype.

Akcja „Klitschko vs. Illiteracy”, czyli Klitschko kontra Analfabetyzm to wspólna inicjatywa Fundacji Braci Klitschko oraz niemieckiej organizacji charytatywnej BILD hilft e.V. Ein Herz für Kinder.