Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Natalia Vodianova na okładce Vogue Polska

Twarzą trzeciego numeru [block]0[/block] jest Natalia Vodianova – supermodelka, filantropka, matka piątki dzieci i jedna z najpiękniejszych kobiet na ziemi. To jej pierwsza sesja dla polskiego magazynu.

W 1999 roku agent modelek dostrzegł piękną dziewczynę na castingu w Niżnym Nowogrodzie. Wkrótce Rosjanka była w Paryżu, by po kilku zaledwie latach zostać ikoną świata mody. Jednak o jej życiowym sukcesie nie świadczy liczba kampanii, ale to, że od 14 lat zmienia świat na lepsze. Prowadzi fundację Naked Heart, będąc jednocześnie matką pięciorga dzieci. Jedna z najsłynniejszych międzynarodowych modelek w majowym numerze Vogue Polska mówi o tym, jak poczucie odpowiedzialności przekuć w pracę dla społeczności. Jak sukces zawodowy i macierzyństwo mogą zainspirować do zmieniania świata na lepsze.

vogue polska

Kolejny numer magazynu to także krok w kierunku pokazania różnorodności – w modzie i nie tylko. O tym, jak likwidować społeczne podziały i włączać w społeczeństwo wykluczonych opowiada antropolożka kulturowa, pół Polka, pół Romka Joanna Talewicz-Kwiatkowska. W sesji „Burberry dla wszystkich”, stworzonej jako hołd dla pożegnalnej, pełnej tęczowego motywu kolekcji Christophera Baileya, bohaterowie opowiadają o miłości i wolności, pozbawionej płci i orientacji. W „Dwugłosie” Mariusz Szczygieł i Katarzyna Kolenda-Zaleska dyskutują o tym, czym dziś jest dziennikarstwo.

– Zanim wyszedł pierwszy numer, redakcję często pytano – kogo pokażemy na okładce, z kim będziemy pracować, jaki będzie polski Vogue. Odpowiadamy: otwarty, gotowy współpracować z każdym, kto robi coś ciekawego. Płeć, pochodzenie, wyznanie, orientacja, wiek, sprawność lub jej brak, to nie nasze kryteria – podsumowuje redaktor naczelny Filip Niedenthal.

Vogue Polska to dwudziesta trzecia edycja magazynu na całym świecie. Poza numerem wakacyjnym, lipcowo-sierpniowym, wszystkie pozostałe będą ukazywać się co miesiąc. Cena egzemplarzowa to 16,90 zł. Wydawcą Vogue Polska jest spółka Visteria założona przez Kasię Kulczyk. Kolejny numer, wydrukowany w nakładzie 160 tys., ukaże się na rynku już 11 kwietnia.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz