w

Runmageddon Charity czyli sportowy wymiar pomagania

Runmageddon charity

Organizator Runmageddonu proponuje firmom i ich pracownikom udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami w konkretnym i ważnym społecznie celu. Zachęcając tym samym do połączenia sportu, integrującego wyzwania z pomaganiem innym. – Współpracując z Runmageddon Charity mamy poczucie, że rozwijamy ideę biznesu odpowiedzialnego społecznie w najlepszej z możliwych form – ta inicjatywa to nie tylko możliwość osobistego rozwoju, ale też promocja najważniejszych wartości. – mówi przedstawicielka Fundacji Alivia, beneficjenta projektu Runmageddon Charity.

Runmageddon Charity to nowy projekt Runmageddonu, którego istotą jest pomaganie poprzez start w ekstremalnym biegu. Skierowany jest on do firm, które szukają nowych wyzwań dla swoich pracowników. Do przedsiębiorstw, dla których ważne jest łączenie aktywności sportowej pracowników, z ich integracją oraz pomaganiem potrzebującym. Startujący w Runmageddonie Charity wybierają jedną z 9 fundacji, dla której pokonują ekstremalną trasę Runmageddonu. Wśród beneficjentów projektu znajdują się organizacje dbające o komfort życia osób potrzebujących.

Runmageddon charity

– Cieszymy się, że Runmageddon zaprosił nas do swojej akcji charytatywnej. Dla nas to z jednej strony ciekawa możliwość zebrania środków na wsparcie dla większej ilości uchodźców w Polsce, a z drugiej okazja do dotarcia do środowiska biegaczy i biegaczek z informacją o naszych działaniach – mówi Kalina Czwarnóg, Członkini Zarządu Fundacji Ocalenie.

– Bardzo się cieszymy, że Runmageddon wybrał Fundację Onkologiczną Alivia i naszych podopiecznych jako tych, których można wspierać w ramach nowego projektu. Choroby nowotworowe to jedna z głównych przyczyn śmierci osób w wieku produkcyjnym w Polsce. Statystycznie – co czwarty Polak zachoruje na raka. W tym kontekście zaangażowanie osób pracujących ma dla nas dodatkową wartość: z jednej strony fundacja otrzymuje wsparcie, dzięki któremu może skutecznie pomagać chorym na nowotwory złośliwe w walce o zdrowie i życie, z drugiej strony  – świadomość występowania chorób nowotworowych, a co za tym idzie – czujność onkologiczna, wzrasta wśród uczestników biegów. Współpracując z Runmageddon Charity mamy poczucie, że rozwijamy ideę biznesu odpowiedzialnego społecznie w najlepszej z możliwych form – ta inicjatywa to  nie tylko możliwość osobistego rozwoju, ale też promocja najważniejszych wartości. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, za zaufanie, którym nas obdarzono i gratulujemy zespołowi Runmageddon tak cennej inicjatywy – dodaje Magdalena Sulikowska, specjalistka ds. relacji zewnętrznych Fundacji Alivia.

– Głównym celem fundacji Cancer Fighters jest motywowanie dzieci dowalki z chorobą nowotworową i udowodnienie im, że diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły. RUNMAGEDDON to wyjątkowe wydarzenie sportowe, w którym zawodnicy przekraczają granice swoich możliwości. Są to zatem niezwykle bliskie zachowania, które każdego dnia przekazujemy naszym podopiecznym. Tylko bezwględna wytrwałość może zagwarantować pokonanie choroby. – opowiada o idei Fundacji Cancer Fighter Marek Kopyść.

Projekt Runmageddon Charity wpisuje się w potrzeby zarówno firm jak fundacji. Pozwala on łączyć przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony zachęca grupy pracownicze do zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu, integruje biegnące ze sobą osoby, z drugiej pozwala poczuć startującym, że ich wysiłkowi przyświeca ważny cel – pomocy innym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clipper

Agencja White Bits rozpoczęła obsługę marki zapalniczek Clipper w social media

Rolling2zwrotnik – podopieczni fundacji rak’n’roll chcą dotrzeć na zwrotnik raka

Rolling2Zwrotnik – podopieczni Fundacji Rak’n’Roll chcą dotrzeć na Zwrotnik Raka