w

SEO lokalne ma ogromne znaczenie – stanowi aż 46% zapytań

Seo lokalne
SEO lokalne

Osoby reklamujące swój biznes w sieci zwykle zdają sobie sprawę, jak duże znaczenie ma pozycjonowanie tekstów. Okazuje się jednak, że dobieranie fraz cieszących się popularnością na terenie całego kraju to nie wszystko. Ogromne znaczenie ma też SEO lokalne.

SEO lokalne odpowiada za prawie połowę zapytań w Google

Aż 46% zapytań trafiających do Google to wyszukiwania lokalne. Agencja SEO, Top Online, przeprowadziła kampanię, której celem było pokazanie, że SEO lokalne to najlepszy sposób na budowanie pozycji strony w danym mieście. Do projektu wybrano 14 fraz oraz ciekawe miejsca, które im odpowiadały. Działania outdoorowe zostały dopełnione stworzeniem autorskiego planera słów kluczowych – narzędzia do sprawdzania potencjału fraz w wyszukiwarkach.

Seo lokalne
Fotografia reklamowa lukasz bera

Kampania „SEO na mieście” i planer słów kluczowych          

W ramach kampanii “SEO na mieście” sfotografowano wrocławskie biznesy z różnych branż. Na liście znalazły się między innymi lokale gastronomoczne, barber, strzelnica czy browar. Każde zdjęcie na pierwszym planie przedstawia “SEO potykacz” z frazą kluczową i liczbą miesięcznych wyszukiwań. W tle widać opisywane miejsce. Galeria jest dopełnieniem artykułu, który w niebanalny sposób opisuje każdą z firm oraz przedstawia możliwości lokalnego pozycjonowania. Fragmenty publikacji – wraz z oznaczonymi firmami – zostały również opublikowane w Social Mediach.

Seo lokalne

Seo lokalne
Fotografie reklamowe łukasz bera

Kolejnym elementem kampanii jest autorski, bezpłatny planer słów kluczowych.  Można powiedzieć, że akcja “SEO na mieście” zainspirowała mnie do stworzenia tego narzędzia. Planer umożliwia sprawdzanie potencjału słów kluczowych w wyszukiwarkach. Inaczej mówiąc, pomoże w doborze fraz, które warto wykorzystać do pozycjonowania swojego biznesu – mówi Marcin Kamiński, autor narzędzia i CEO Top Online. Narzędzie jest dostępne na stronie agencji.

Kampania uświadamia lokalnym firmom potencjalne zasięgi i skłania do refleksji nad możliwościami, jakie daje ten rodzaj pozycjonowania.


  1. Pozycjonowanie lokalne – wszystko co chciałbyś wiedzieć
  2. Ile kosztuje pozycjonowanie
  3. Zwiększ liczbę pobrań aplikacji dzięki SEO
Saatchi & saatchi

Bartek Rutkowski & Bartek Włodarczyk w Saatchi & Saatchi

Klarna x tatuum z usługą „zapłać za 30 dni”

Klarna x TATUUM z usługą „Zapłać za 30 dni”