w

Spotify ujawnia, co Polacy najchętniej słuchali tego lata

Hity lata spotify

Gdy wakacyjny sezon zbliża się do końca, Spotify prezentuje listę najpopularniejszych utworów tego lata w Polsce i na świecie. W kraju nad Wisłą lokalni artyści, zwłaszcza z gatunku rap, cieszą się niezwykłą popularnością.

Pierwsze miejsce w rankingu należy do hitu '5 INFLUENCEREK’ Zeamsone, a trzecie miejsce na podium zajął tegoroczny hymn Męskiego Grania, czyli Męskie Granie Orkiestra 2023 (feat. Igo, Mrozu and Vito Bambino) i ich 'Supermoce, informuje Spotify.

W Polsce, aż 16 z 20 najczęściej odtwarzanych piosenek tego lata to utwory polskich wykonawców. Polski rap wciąż zdobi rankingi, stanowiąc połowę z wymienionych hitów. Nie obyło się jednak bez międzynarodowych wpływów. Taneczne rytmy utworów jak “Substitution (feat. Julian Perretta)” czy “Forget You” również znalazły swoje miejsce na liście.

Hity lata spotify

W skali globalnej, na czele z ponad 390 milionami streamów znajduje się “Ella Baila Sola” w wykonaniu Eslabon Armado i Peso Pluma. Drugie i trzecie miejsce na światowej liście zajęły utwory “WHERE SHE GOES” Bad Bunniego i “Seven (feat. Latto)” Jung Kook and Latto.

Dane te nie tylko odzwierciedlają muzyczne preferencje Polaków, ale również podkreślają rosnącą rolę lokalnych artystów w globalnym kontekście muzycznym. Ostatecznie, lista ta świadczy o zróżnicowanych gustach muzycznych Polaków, którzy chętnie sięgają po różne gatunki i artystów.


  1. Allegro Days 2023
  2. Nowa kampania edukacyjna Google i 180heartbeats + Jung v Matt zwraca uwagę na cyberbezpieczeństwo
  3. Biedronka: nowa odsłona kultowej akcji lojalnościowej Gang Mocniaków

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro days

Allegro Days 2023

Lojalny klient

5 sposobów, w jakie sztuczna inteligencja „hakuje” marketing lojalnościowy