w

Whirlpool staje w obronie lasów deszczowych Amazonii

Whirlpool staje w obronie lasów deszczowych amazonii

W ramach projektu „LifeGate”, którego częścią jest program „Stand Up Forests”, firma podjęła zobowiązanie do ochrony 10 000 m2 brazylijskich lasów deszczowych Amazonii.

Ochrona 10 000 m2 lasów deszczowych Amazonii na obszarze Silves, w brazylijskim mezoregionie Amazonas, przez okres pięciu kolejnych lat. To cel, który Whirlpool EMEA (Europa, Bliski Wschód oraz Afryka) postawił sobie w ramach programu „Stand Up Forests”, będącego częścią projektu „LifeGate”. Inicjatywa jest częścią programu „LifeGate Trees”, który koncentruje określoną liczbę projektów związanych z naturalnym środowiskiem, których celem jest zagwarantowanie troski o bogate zasoby naturalne Ziemi, jak również różnorodność biologiczną dla przyszłych pokoleń.

Projekt wybrany przez Whirlpool został ogłoszony podczas obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego. Decyzja pociąga za sobą współpracę z organizacjami typu non-profit takimi jak: ICEI i AVIVE, która ma na celu ochronę naturalnego środowiska. Działania koncentrują się na zapobieganiu oraz przeciwdziałaniu wycince, wypalaniu, kłusownictwu oraz innym przestępstwom przeciw naturze. Ochrona 560 hektarów lasów deszczowych Amazonii w Brazylii pomoże rozbudzić świadomość wśród lokalnej społeczności. Brazylijska Amazonia, z ponad 4 milionami km2 lasów, to największy zielony obszar na świecie. Dlatego też, nazywana jest zielonymi płucami Ziemi.

Dołączenie do niniejszego projektu, plasuje Whirlpool w czołówce firm zajmujących się ochroną naturalnego środowiska na terenie społeczności, gdzie prowadzą swoją działalność. Firma wykorzysta konto Whirlpool EMEA na Facebooku do zaangażowania jego użytkowników do przyłączenia się do działań w ramach niniejszego projektu. Każdy nowy „like” na stronie pomoże ochronić jeden metr kwadratowy lasów deszczowych Amazonii, naturalnych płuc Ziemi. Założonym celem jest ochrona 10 000 m2 lasów.

Whirlpool od zawsze był świadomy swojej społecznej roli oraz odpowiedzialności związanej z nieustannie rosnącą liczbą poważnych problemów dotyczących naturalnego środowiska – stwierdza Alessandro Magnoni, Senior Director Communication and Government Relations Whirlpool EMEA. Odnowiliśmy nasze partnerskie stosunki w ramach projektu „LifeGate”, aby promować konkretne działania mające na celu wspieranie środowiska oraz społeczności, na obszarze gdzie prowadzimy swoją działalność. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie w tym jakże symbolicznym dniu, nada właściwe tempo działaniom związanym z ochroną naturalnego środowiska.

Whirlpool od zawsze był skoncentrowany na zagadnieniach dotyczących zrównoważonego rozwoju, zarówno w kwestii rozwoju, jak i produkcji sprzętu gospodarstwa domowego w odniesieniu do procesów produkcji oraz zakładów produkcyjnych. Nowa siedziba główna EMEA w Mediolanie, która posiada najwyższe standardy energetyczne jest tego najlepszym przykładem. Dzięki zastosowaniu solarnego systemu zajmującego 30% powierzchni dachu, firma jest w stanie zmniejszyć o 16 ton emisję CO2 rocznie.

Zgodnie ze swym modelem społecznej odpowiedzialności, Whirlpool w nowej siedzibie głównej dla regionu EMEA promuje również alternatywne i skuteczne sposoby przemieszczania się swoich pracowników, co w praktyce oznacza specjalną aplikację z innowacyjnym systemem wspólnego dojeżdżania do pracy i bezpłatny autobus. Poza tym, Whirlpool jest także partnerem Banków Żywności, co ma na celu zmniejszenie ilości marnującego się jedzenia oraz zwiększenie świadomości dotyczącej odpowiedzialnej konsumpcji.

 
Eutah Mizushima

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Telewizja kablowa

MEC: Rynek płatnej TV straci 1,5 mln klientów?

Startup virthu

Startup  Virthu na Festiwalu Lions Innovation w Cannes