w ,

Bez postprawdy i faktów alternatywnych – nowa kampania The New York Times

Bez postprawdy i faktów alternatywnych - nowa kampania the new york times

Teraz prawda jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Tak głosi hasło nowej kampanii reklamowej magazynu The New York Times.

Koncepcja kampanii Truth (Prawda) została przygotowana przez agencję Droga5. Jak powiedział Executive Creative Director agencji Tim Gordon punktem wyjścia do opracowania koncepcji była aktualna sytuacja polityczna, w której opinie stają się faktami, nosząc miano postprawdy i faktów alternatywnych. „Szukaliśmy sposobów, dzięki którym możemy pokazać wszystkim, że The New York Times to miejsce wybitnego i niezależnego dziennikarstwa”.

Bardzo prosta kreacja wykorzystująca jedynie typografię i dźwięk sprawia, że całość jest bardzo wymowna. Trochę w opozycji do trendu „ładne zdjęcie sprzeda wszystko”. Bez wizualnego „szumu informacyjnego” komunikat jest maksymalnie czytelny.

New-york-times

Google logo

Google doodle – 10 lat w Polsce

Pogromcy dymu czyli mythbusters w polskim wydaniu

Pogromcy Dymu czyli MythBusters w polskim wydaniu