w

Copywriting B2B: 5 powodów, dlaczego warto wykorzystać to narzędzie w biznesie 

Copywriting b2b

Pora spojrzeć prawdzie w oczy. Świat się zmienia. Na ten moment Twoja strona internetowa to już nie tylko cyfrowa wizytówka, ale potężne narzędzie marketingowe. Jego zadaniem jest zachęcanie potencjalnych klientów do zaangażowania się w Twoją markę. Oczywiście, wiele rzeczy ewoluowało w ciągu ostatniej dekady, ale jedna rzecz pozostała bez zmian. Jest nią siła angażującego przekazu.

Gdy internauci poszukują Twojej marki online, oczekują otrzymania treści, które dokładnie informują o Twojej działalności i możliwości zaspokajania potrzeb klientów. Jeśli chodzi o copywriting B2B, potrzebne Ci są wysokiej jakości treści, które będą się wyróżniać na tle konkurencji i angażować potencjalnych klientów. Dowiedz się, jakie korzyści  stoją za wykorzystaniem tego narzędzia w Twoim biznesie.

Czy wiesz, że w Stanach Zjednoczonych istnieje ponad 33,2 miliona małych firm, które stanowią oszałamiające 99,9% wszystkich biznesów w USA? Zdecydowana większość codziennych interakcji tych firm, poza ogólnymi klientami, odbywa się z dostawcami, partnerami biznesowymi, interesariuszami i innymi podmiotami wymagającymi precyzyjnych usług copywritingu SEO (więcej o copywritingu seo tutaj).

Optymalny copywriting B2B wykracza daleko poza umieszczanie słów kluczowych na stronie. Twoja firma potrzebuje treści, które pokazują wartość Twojej marki. Kluczem dla odbiorcy docelowego jest tu pokazanie przejścia od pomysłu do praktycznego zastosowania korzyści. Taka strategia wymaga usług wykwalifikowanego autora treści B2B lub specjalisty od B2B SaaS, który będzie w stanie dopasować się do głosu Twojej marki i zwiększyć Twój autorytet online w roli branżowego lidera w danej niszy.

  • Wsparcie i utrzymanie długofalowych relacji biznesowych

W porównaniu do B2C, środowisko B2B to zupełnie inna bajka. Mając na uwadze dłuższe cykle sprzedaży oraz wyższe stawki, konieczne jest budowanie długofalowych relacji. Ma to na celu wsparcie siły napędowej firmy i utrzymania jej standardów. Bez wysokiej jakości tekstów nie można pozyskać większej liczby potencjalnych klientów, ani przekonać ich do dokonania zakupu.

Nie zrozum mnie źle. Copywriting B2B nie jest nastawiony wyłącznie na sprzedaż. Polega on na budowaniu unikalnej konwersacji, która opiera się na tworzeniu relacji. Dobre treści podtrzymują dialog, zapewniając, że zawsze pozostajesz głównym wyborem swoich odbiorców docelowych.

  • Wymierne zwroty z inwestycji

Wszystko krąży wokół wyników finansowych. Ponad 90% biznesów to małe i średnie firmy, dla których budżet ma ogromne znaczenie. Nie należy zapominać, że ponad 20% przedstawicieli sektora MŚP ogłasza upadłość w pierwszym roku działalności.

Innymi słowy, po prostu posiadanie strony internetowej nie wystarczy, aby przyciągnąć klientów. Ważne jest, aby aktywnie komunikować swoje wartości i przekonywać potencjalnych klientów do działania za pomocą odpowiednio dobranego copywritingu B2B. Każdy kontakt z potencjalnym klientem to okazja do zwiększenia zasięgu rynkowego i wzrostu firmy. Dlatego też, inwestowanie w skuteczną komunikację jest kluczowe dla przyszłego sukcesu biznesu.


Zobacz też: Czym się różni copywriting B2B i B2C?


  • Wyróżnienie się na tle konkurencji

Na dzisiejszym zatłoczonym rynku cyfrowym, gdzie konkurencja jest ogromna, kluczowe jest wypracowanie skutecznej strategii, która pozwoli Ci nawiązać silniejszą więź ze swoimi klientami docelowymi. W świecie, w którym zmiany są nieustanne, a rynek dynamicznie rośnie, istnieje mnóstwo firm podobnych do Twojej, które również dążą do zauważenia. Dlatego właśnie potrzebujesz przemyślanej strategii, która wyróżni Cię na tle konkurencji i umożliwi dotarcie do Twoich klientów docelowych w sposób skuteczny.

Spersonalizowane treści B2B to nie tylko zwykła komunikacja. To szansa na skuteczne wyróżnienie się na tle konkurencji. Twoja firma nie jest przecież jednorodna, więc dlaczego Twoje treści miałyby takie być? Unikalny głos, nowatorska perspektywa i doświadczenie w tworzeniu treści technicznych mogą sprawić, że Twoja firma zostanie zauważona wśród potencjalnych klientów. Ponadto, prawie 60% internautów przyznaje, że unikałoby współpracy z firmą, która popełnia błędy ortograficzne czy gramatyczne. Tak więc jakość to nie luksus – to konieczność.

  • Efektywne przedstawienie złożonych produktów lub usług

Podczas gdy innowacje napędzają przemysł, wyjaśnienie nowych osiągnięć w prosty i łatwy do zrozumienia sposób graniczy z cudem. Doświadczony copywriter B2B może być w stanie połączyć skomplikowaną wiedzę techniczną z atrakcyjnymi technikami narracyjnymi, przekształcając pozornie złożone tematy w lekkostrawny tekst.

Chodzi o wzbudzenie zainteresowania, rozpalenie ciekawości i zachęcenie do działania. Powinno zależeć Ci na zachęceniu czytelników do zaangażowania w Twoje treści. Chcesz, żeby dowiedzieli się o tym, czym się zajmujesz, a następnie zdecydowali się skorzystać z Twoich usług czy produktów. Copywriting B2B jest pomostem między „To wydaje się skomplikowane” a „To jest dokładnie to, czego potrzebujemy”.

Podsumowanie

Copywriting B2B to znacznie więcej niż tylko słowa. Pozwala on stworzyć potężną nową strategię, za pomocą której wyróżnisz się na tle zróżnicowanego i szybko zmieniającego się krajobrazu biznesowego. Treść jest kluczem do sukcesu, a jakościowi copywriterzy B2B wiedza, jak go osiągnąć. To jest Twoje wezwanie do działania, aby już teraz zaangażować się w treści B2B. Stanowią one najlepszy sposób na budowanie relacji, zwiększenie autorytetu online i rozwijanie tożsamości marki.

Cyfrowy rynek nie będzie na nikogo czekał. Pora nadrobić zaległości i już dziś rozwijać swoje niepowtarzalne treści poprzez copywriting B2B. Wkrótce zobaczysz, jak wzrosną Twoje statystyki, konwersje, a także zyski.

Autor artykułu – Vitaly Tur – współzałożyciel i Chief Content Officer w SmartContent, agencji PR i Content Marketingu. Napisał doktorat z marketingu i lingwistyki, jest autorem wielu artykułów naukowych, a także wykładowcą akademickim przedmiotów „Język reklamy”, „Technologie komunikacyjne”, „Projektowanie komunikacji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Budowanie marki osobistej

7 kroków do zbudowania marki osobistej