w

Fanpage Trends Lipiec 2014 – na Facebooku upalne lato

Fanpage trends lipiec 2014 – na facebooku upalne lato
Źródło: https://farm6.staticflickr.com/5133/5546724718_7788ef2d42_b.jpg/CC

Wakacyjna tematyka zdominowała posty opublikowane na Facebooku w lipcu. Wzmianki o lecie i wakacjach pojawiły się w nich aż 25,7 tys. razy. Administratorzy stron w lipcu równie chętnie zapraszali użytkowników do angażowania się w różnego rodzaju aktywności, w tym do uczestnictwa w konkursach. Słowa “zapraszamy” użyto w 19,5 tys. postów, podczas gdy wzmianka o konkursach znalazła się w 10,7 tys. z nich. Co jeszcze działo się na Facebooku w lipcu?

Więcej obrazu

Na Facebooku w lipcu zdecydowanie rządziła komunikacja wizualna. Aż 65% wszystkich wpisów opublikowanych przez niemal 8 tys. stron zawierało zdjęcia. Na drugim miejscu uplasowały się posty z linkami, stanowiące 19% aktualizacji. Z kolei statusy tekstowe oraz posty z wideo cieszyły się podobną popularnością, stanowiąc po 8% wszystkich wpisów.

Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała w czerwcu. Wówczas zdjęcia również były najpopularniejsze, jednak stanowiły “tylko“ 50,4% wszystkich aktualizacji, podczas gdy linki znajdowały się w 34% z nich. Popularność statusów tekstowych oraz zawierających wideo nie zmieniła się znacząco, ponieważ typy te stanowiły odpowiednio 7% oraz 8% wszystkich postów opublikowanych w czerwcu.

Wakacyjne zmiany w kategoriach Fanpage Trends

W lipcowym wydaniu Fanpage Trends kilka odświeżających zmian. Idąc za głosem czytelników, zdecydowaliśmy się podzielić kategorię “Centra handlowe i supermarkety” na dwie mniejsze kategorie o analogicznych nazwach. Dodatkowo usunęliśmy z raportu kategorię “Zakupy grupowe”, w której od kilku miesięcy panował kompletny zastój, aby większą uwagę poświęcić… jedzeniu. Od lipca kategoria “Żywność” została podzielona na: “Nabiał”, “Słodycze” oraz “Żywność – inne”.

Wśród centrów handlowych najliczniejszym gronem fanów na Facebooku może pochwalić się warszawska Arkadia, która o blisko 70 tys. osób wyprzedza również stołeczną Galerię Mokotów. Ostatnie miejsce na podium należy do Złotych Tarasów. Z kolei wśród supermarketów najlepiej na Facebooku radzi sobie Lidl Polska posiadający ponad 870 tys. fanów. Drugie miejsce należy do Ekspertów Tesco z 553 tys. zwolenników. Na pozycji trzeciej plasuje się Carrefour Polska, który lubi ponad 195 tys. osób.

Centra-handlowe

Supermarkety

Spośród produktów nabiałowych najpopularniejszy jest Mały Głód, który stanowi przekąskę już dla ponad 1,1 mln osób. Znacznie mniejsze, ale jednak również bardzo liczne, bo złożone z ponad 205 tys. osób, grono fanów posiada także Activia. Trzecią pozycję zajęła z kolei Bakoma 7 zbóż, której profil polubiło ponad 176 tys. osób.

Nabiał

W kategorii „Słodycze” walka o pierwsze miejsca w rankingu jest bardziej wyrównana. Profil Tic Tac lubi ponad 1,1 mln osób, a drugą w zestawieniu stronę wafelków Góralki „tylko” nieco ponad 100 tys. osób mniej. Trzecia w rankingu Nutella zebrała ponad 824 tys. fanów z Polski.

Słodycze

W kategorii „Żywność – inne” prym wiedzie profil przepisy.pl posiadający ponad 633 tys. zwolenników. Drugie są chipsy Lay’s, które chrupie ponad 592 tys. osób, a najniższe miejsce na podium zajmuje profil marki Winiary z gronem fanów liczącym 381 tys.

Zywnosc

Na Facebooku w lipcu ranczo, steki i cuda na kiju

Które profile poradziły sobie w lipcu najlepiej? Gdańska agencja Jamel Interactive podbiła kategorię „Agencje interaktywne i e-PR”, awansując w zestawieniu pod względem „liczby osób, które o tym mówią” o 124 pozycje. W tym samym zestawieniu, ale w kategorii “E-commerce” wyróżnił się natomiast fanpage inVIPTUS, który po skoku o 122 pozycje, wylądował na piątym miejscu. W lipcu dużo mówiło się również o multitap barze Cuda na Kiju, który w zestawieniu „liczby osób, które o tym mówią”, w kategorii Kluby znalazł się na 2. miejscu po awansie o 73 pozycje.

Wśród banków na wyróżnienie zasługuje strona „Miliony spełnionych marzeń” powstała na 20-lecie istnienia Kasy Stefczyka, która odnotowała w ubiegłym miesiącu 149% zaangażowanych użytkowników. Skutecznością w angażowaniu użytkowników wykazał się w lipcu także profil Jeff’s, który zajął 7. miejsce wśród najbardziej angażujących restauracji, przesuwając się o 83 miejsca. Podobnie spektakularny awans odnotował profil serialu Ranczo, który po skoku o 62 miejsca dotarł na 4. pozycję w zestawieniu najbardziej angażujących programów telewizyjnych.

Emocje sportowe w lipcu w Fanpage Trends

Trudno przegapić efektowny skok Górnika Zabrze, który awansował w zestawieniu najbardziej angażujących marek aż o 260 pozycji, osiągając 100% zaangażowania fanów. Tak oszałamiający wynik nie jest jednak zasługą samego Górnika, ale grającego w kadrze świeżo upieczonych mistrzów świata Łukasza Podolskiego, który w swoim wpisie otagował profil Górnika.

Podolski

Swoim własnym działaniom na boisku sukcesy na Facebooku może za to zdecydowanie przypisać Legia Warszawa, która tylko w dniu przebojowej wygranej z drużyną Celticu zyskała ponad 2 tys. fanów. W skali całego miesiąca po awansie o 6 i 21 pozycji Legia zajmuje drugie miejsca w zestawieniu najbardziej angażujących marek oraz w rankingu pod względem Interactivity Index. Gratulujemy!

10349940_749896481719019_7661816600550805461_n

Popraw wyniki dzięki nowym funkcjonalnościom Sotrendera

Systematycznie prezentujemy kolejne funkcjonalności, które pomogą Wam jeszcze szybciej i efektywniej prowadzić komunikację w mediach społecznościowych. W ostatnim czasie zaprezentowaliśmy rozszerzony panel analityczny dla Twittera oraz nowe zestawy wskazówek zarówno dla Twittera, jak i YouTube’a. Dzisiaj, z niemniejszą dumą, prezentujemy kolejny zestaw podpowiedzi, tym razem dotyczących używania hashtagów nie tylko na Twitterze, ale także na Facebooku!

Hash

Fanpage Trends Polska Lipiec 2014

Już 25 września w warszawie ii google analytics user conference

Już 25 września w Warszawie II Google Analytics User Conference

A gorgeous apartment interior with clever design features

A Gorgeous Apartment Interior with Clever Design Features