w

IKEA wybrała Walk PR

Ikea wybrała walk pr do obsługi korporacyjnej i pr
IKEA wybrała Walk PR do obsługi korporacyjnej i PR

W kwietniu br. IKEA Retail Polska zakończyła przetarg na obsługę w zakresie PR korporacyjnego, w tym komunikacji zewnętrznej, wewnętrznej oraz Public Affairs. W postępowaniu zwyciężyła agencja Walk PR, z którą IKEA współpracuje od maja 2022 r. 

IKEA Retail Sp. z o.o. ogłosiła postępowanie przetargowe z końcem 2021 r. i zaprosiła do niego 13 agencji. Do drugiego etapu wybrała firmy: Havas PR Warsaw, Inntu, Łukaszewicz, Secgen razem z LoveBrands, StrategyWise oraz Walk PR. Ich zadaniem było przygotowanie odpowiedzi na trzy pytania konkursowe z zakresu komunikacji korporacyjnej, komunikacji kryzysowej oraz Public Affairs. 

Finalnie, po zaprezentowaniu oferty oraz rozmowach bezpośrednich, przetarg wygrała agencja Walk PR, która najlepiej przygotowała zadania konkursowe oraz oddała filozofię IKEA.  

„Filozofia działania Walk PR wpisuje się w naszą etykę biznesu. Podczas konkursu zidentyfikowaliśmy wiele punktów zbieżnych oraz wspólne wartości, co daje dobrą bazę do zrozumienia wzajemnych potrzeb oraz kierunku rozwoju. Jako IKEA cenimy długoletnią współpracę, ale też doceniamy świeże spojrzenie i jesteśmy otwarci na nowe, różnorodne doświadczenia. Doceniamy również fakt, że Walk PR pomoże nam wzmocnić kompetencje w obszarze Public Affairs” mówi Anita Ryng, Dyrektorka ds. Komunikacji IKEA Retail w Polsce.

Pozostałe agencje – podobnie jak w poprzednich przetargach – otrzymają od IKEA wcześniej zaproponowaną gratyfikację finansową w podziękowaniu za poświęcony czas i wykonanie zadań konkursowych. Współpraca z dotychczasową agencją Havas PR zakończy się 31 maja 2022 r. Obsługę IKEA w zakresie komunikacji produktowej nadal prowadzić będzie agencja Garden of Words. 


  1. BONDZIORNO by Matteo Brunetti, czyli videopodcast nie tylko o gotowaniu
  2. Ile można zarobić na webinarach?
  3. Shopware – platforma e-commerce, która napędza sprzedaż
Agencja dziadek do orzechów dla pukka

Agencja Dziadek do orzechów odpowiada za komunikację marki Pukka w social media

Publicon i rebranding ikony polskiego modernizmu