w

Gdy Polak spotyka się z Czechem, czyli nowy program marki Žatecký i polskich stand-uperów

Nowy program žatecký
nowy program Žatecký

Marka czeskiego piwa postanowiła nawiązać współpracę ze znanymi polskimi stand-uperami i stworzyć serię zabawnych filmów. Nowy program Žatecký można obejrzeć na kanale YouTube.

Marka Žatecký wystartowała z kolejnym, pełnym uśmiechu programem na kanale YouTube. „České Filmiki” to cykl 10 filmów stworzonych przez markę piwa Žatecký, w których popularni stand-uperzy – Łukasz „Lotek” Lodkowski i Rafał „Rutek” Rutkowski – pokażą jak polsko-czeskie różnice językowe mogą prowadzić do wielu zabawnych, a czasem absurdalnych sytuacji. Nowe odcinki można oglądać w każdy czwartek na kanale YouTube marki.

O czym jest nowy program Žatecký?

„Žatecký × Lotek & Rutek: České Filmiki” to seria 10 pełnych humoru filmów stworzonych przez markę piwa Žatecký. Filmy przedstawiają przygody Czecha przebywającego w Polsce, który na skutek nieporozumień wynikających z polsko-czeskich różnic językowych znajduje się w różnych zabawnych sytuacjach.

– Zgodnie z naszą ideą chcemy pokazywać konsumentom czeski świat marki Žatecký, a od wielu, wielu lat nic tak nie śmieszy i Polaków i Czechów jak nasze zawiłości językowe. Różne znaczenie podobnie brzmiących słów może być nie tylko zabawne, ale może też prowadzić do wielu absurdalnych sytuacji – i to w najmniej spodziewanych momentach codziennego życia. W końcu kto mógłby się spodziewać, że po czesku frajer to komplement, a jeszcze ciepłe bułeczki mogą być čerstvé? Filmy czerpią z charakterystycznej dla marki Žatecký czeskości oraz humoru, który zapewnili Lotek i Rutek – twórcy popularni na scenie filmowej i komediowej – mówi Ewa Płaczek, Junior Brand Manager Žatecký.

Data premier odcinków i uczestnicy projektu

Filmy są publikowane co czwartek, a cały cykl „České Filmiki” potrwa do 10 listopada br. Za koncept kreatywny i koordynację odpowiada agencja Reprise Media. Za produkcję odpowiedzialny jest dom produkcyjny Timecode, a media zakupił dom mediowy Initiative. Projekt ma również szerokie wsparcie w kanałach internetowych.

W cyklu występują:

Łukasz „Lotek” Lodkowski – jeden z najbardziej znanych polskich stand-uperów. Publiczność na jego występach szczelnie zapełnia stadiony i największe areny w kraju, a filmiki z występów oraz skecze, które publikuje na YouTube, osiągają milionowe liczby wyświetleń.

Rafał „Rutek” Rutkowski – polski aktor filmowy i teatralny znany szerokiej publiczności także ze swojego talentu komediowego prezentowanego na scenie stand-up. Od kilku lat razem z Lotkiem tworzą wspólnie programy rozrywkowe, cieszące się dużą popularnością w internecie.

Filmy można oglądać na kanale marki.


  1. AI do tworzenia contentu
  2. Aż 4 na 5 polskich gospodarstw wsparło Ukrainę w czasie wojny [badanie GfK]
Jak ukryć numer telefonu

Czy maskowanie śledzenia połączeń jest skuteczne?

Nekroturystyka

Nekroturystyka – jeden z popularnych trendów podróżniczych