w , ,

Czy pingwiny mają kolana, czyli czego szukamy w Google

Czy pingwiny mają kolana, czyli czego szukamy w google

Podobno nie ma głupich pytań, jednak zdarzają się takie, których jednak głośno zadać nie wypada. Ale od czego jest Google? Cierpliwy i wszechwiedzący, jak to wyszukiwarka! Jakie pytania zadajemy, kiedy nikt nie widzi, co wstukujemy na klawiaturze? Agencja SEMTEC wybrała najdziwniejsze pytania ze słowem-kluczem „CZY” wpisywane w Google.

Wyszukiwarka Google to w Polsce zdecydowanie najpopularniejsza strona. Z danych Gemius (wrzesień 2016 r.) wynika, że korzysta z niej 96,3 procent polskich internautów. Większość z nich nawet nie umie sobie wyobrazić życia, jakie było zanim powstał Google. Mała, niepozorna wyszukiwarka przekształciła się w jedno z podstawowych narzędzi człowieka i diametralnie zmieniła sposób, w jaki docieramy do informacji i z nich korzystamy.

W przeprowadzonych jakiś czas temu badaniach, Google poprosiło antropologów cyfrowych o sprawdzenie w jaki sposób korzystamy każdego dni z wyszukiwarki. Oczywiste było, że wpisujemy czasami proste, życiowe pytania np. „jak zmyć plamę z wina”, a czasami szukamy odpowiedzi na bardziej fundamentalne kwestie np. „kim chcę zostać”.  Ale dlaczego? Specjaliści mają w tej kwestii swoją opinię. Ich zdaniem wyszukiwarka to narzędzie, z pomocą którego pogłębiamy wiedzę, przechodzimy do działania, ale – i to niezwykle ważne –  rozwijamy się i odkrywamy siebie.

– Od najdawniejszych czasów ludzie stale poszukiwali odpowiedzi i próbowali odkrywać samych siebie. Wyszukiwanie w internecie faktycznie przejęło te zadania i zapewniło nam dostęp dosłownie do wszystkiego – informacji, produktów, znajomości itd. – podsumował biorący udział w badaniach behawiorysta dr Brett Kennedy.

Google nie ujawnia dobowej liczby wyszukiwań, które obsługuje, szacuje się jedna, że jest to minimum 5,5 biliona! Oto najciekawsze, związane z naszym słowem-kluczem „czy”, które wpisują w wyszukiwarkę polscy internauci. Przyznaj, ile z nich zdarzyło ci się sprawdzić w Google? 😉

 

Czy pingwiny mają kolana, czyli czego szukamy w google


  1. Czym są nagłówki Hx i jakie jest ich wykorzystanie?
  2. Co wiemy o CTR z SEO w 2020 roku?
  3. Czy bezpłatna promocja w internecie jest możliwa?
  4. Skuteczna strategia SEO: Pozycjonowanie w 6 krokach

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. W sumie fajny artykuł traktujący rzeczy w trochę komiczny sposób, a brakuje mi podobnych zestawień w blogach, czy magazynach typu social media manager chociaż tu może mniej ,ale też. Fajnie jest poczytać coś lekkiego , podczas gdy w sieci krąży masa contentu typowo naukowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bartosz majkowski

Bartosz Majkowski w Papaya Films

Margaret w lokalnej kampanii społecznej

Margaret w lokalnej kampanii społecznej