w ,

Sondaż SEO partii politycznych

Sondaż seo

PiS, PO, a może inna partia? Która partia wygrywa rywalizację o widoczność w wyszukiwarce Google na ostatniej prostej do wyborów?

Rywalizacja pomiędzy partiami politycznymi przed wyborami rozgrywa się intensywnie nie tylko podczas wystąpień publicznych, ale również w Internecie. Przeciętny użytkownik, a w tym przypadku także i wyborca może nie zdawać sobie sprawy z tego, jak partie walczą o jego poparcie, prześcigając się o jak najwyższą pozycję w Google. 

Z tego właśnie powodu powstał raport “SEOndaż partii politycznych” aby przybliżyć, w jakiej kondycji znajdują się strony internetowe poszczególnych ugrupowań.  

Sondaż seo Sondaż seo

“Do stworzenia tego raportu zainspirowały mnie zbliżające się wybory parlamentarne. Uznałem, że warto przeanalizować strony www największych partii politycznych w Polsce pod kątem kluczowych metryk, związanych z SEO i wzajemnie je porównać. Zachęcam do zapoznania się z wnioskami” – mówi autor raportu Piotr Wiernicki, specjalista SEO w Premium Digital.

Sondaż seo partii politycznych Sondaż seo partii politycznych Sondaż seo Sondaż seo partii politycznych Sondaż seo partii politycznych

Wyniki analiz pokazały, że niekoniecznie największe partie najbardziej dbają o stan swoich stron www. Prawo i Sprawiedliwość mimo najlepszej widoczności w wynikach wyszukiwania, wyraźnie przegrywa w aspekcie szybkości ładowania się strony, Konfederacja zaskakuje dużym ruchem organicznym przy najmniejszej widoczności, a Lewica ogromną ilością zaindeksowanych stron, których liczba przekracza 5500.

Z kolei Polska 2050 mogłaby być dobrym przykładem dla swojej konkurencji pod względem optymalizacji serwisu pod kątem SEO, a Platforma Obywatelska dominuje jedynie w aspekcie szybkości ładowania się strony. Polskie Stronnictwo Ludowe zostaje natomiast znacznie w tyle w każdymz mierzonych na potrzeby raportu czynników. 

 

SEOndaż partii politycznych [infografika]

Pełna wersję raportu dostępna jest bezpłatnie na stronie: SEOndaż partii politycznych.

Badanie nie stanowi wyrazu poparcia dla żadnej z partii politycznych i jest wyłącznie materiałem marketingowym, bazującym na danych pochodzących z ogólnodostępnych narzędzi.  


  1. Ekspert obala mity o GA4 
  2. Tekst można dobrze pozycjonować nawet bez pomocy SEO-wca. Jak samodzielnie dobierać słowa kluczowe?
  3. Jak dotrzeć do pokolenia Z? Szczegółowy raport od Super Awesome

 

4 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. SEO PIS może być beneficjentem wyjątkowej rozpoznawalności brandu i związanych z nim różnego rodzaju haseł mniej i bardziej wyborczych np. „***** ***”, co może wyjątkowo korzystnie wpłynąć na ilość fraz w TOP3 🙂

    • Dzięki Adrian! Więcej ciekawych rzeczy od Premium Digital wkrótce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kampania to twoj wybor

Kampania profrekwencyjna „To Twój Wybór” w centrum uwagi mediów

Halloween warte 10 miliardów dolarów. Tyle kosztuje tradycja czy komercja?  

Halloween warte 10 miliardów dolarów. Tyle kosztuje tradycja czy komercja?