Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Rośnie liczba polskich podcastów w Spotify – czego warto słuchać

Od 2017 roku obserwujemy gwałtowny wzrost popularności podcastów na platformie Spotify – w ciągu jednego roku ich słuchalność wzrosła na całym świecie oponad 350%.

Zainspirowane tym wzrostem, Spotify pracuje narzędziami dla podcasterów. Jednym z nich jest Spotify for Podcasters – specjalna platforma, która pozwala twórcom podcastów łatwo udostępniać swoje treści gronu ponad 191 milionów słuchaczy na całym świecie, a także sprawdzać dzienne statystyki na temat tego,kto i gdzie słucha ich podcastów.

Obecnie użytkownicy Spotify mogą wybierać spośród 100 000 różnych podcastów, co równa się blisko 7 milionom odcinków. Katalog składa się z całej gamy różnorodnych treści – od komedii poprzez kryminały, tematy technologiczne, muzyczne, edukacyjne, lifestylowe oraz wiadomości. W Spotify dostępne są treści tworzone zewnętrznie, jak i na wyłączność – chcemy oferować naszym użytkownikom różnorodność, dlatego m.in. współpracujemy z takimi twórcami, jak Amy Schumer, Joe Budden czy Ellen Degeneres.

Jako Spotify,chcemy zaoferować naszym polskim użytkownikom różnorodną platformę, również poprzez poszerzanie oferty podcastowej o polskie treści. Od kilku miesięcywidzimy nieustający wzrost popularności tego formatu w naszym kraju, dlatego też zapraszamy wszystkich twórców do dołączenia do naszej społeczności, by wspólnie przeprowadzić podcastową rewolucję w Polsce

powiedział Przemek Pluta odpowiedzialny za rozwój Spotify w Europie Południowej i Wschodniej.

Polski katalog podcastów na Spotify zawiera m.in:

Wszystkie podcasty dostępne są w aplikacji mobilnej, desktopowej oraz za pośrednictwem spotify.com/podcasts.

One Ping

  1. Pingback: