w ,

Bezpłatne kursy programowania dla kobiet [rekrutacja]

Bezpłatne kursy programowania dla kobiet [rekrutacja]

Z początkiem marca Fundacja Digital University rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Uniwersytetu Sukcesu – ogólnopolskiego programu stypendialnego dla młodych kobiet, które chcą związać swoją zawodową przyszłość z branżą IT. W tym roku uczestniczki będą mogły kształcić się w jednym z trzech kierunków: UX Designer, Java Developer i Frontend Developer.

Poza kursami programowania czekają na nie tygodniowe warsztaty motywacyjno-rozwojowe, spotkania z doradcami HR i mentorami, a także płatne staże. Do programu mogą zgłaszać się kobiety w wieku 18-25 lat, będące w trudnej sytuacji życiowej.

Rekrutacja potrwa do połowy maja. Dostępnych jest 80 miejsc.

Uniwersytet Sukcesu: idea, założenia, efekty

Uniwersytet Sukcesu to program przygotowany i realizowany przez Fundację Digital University od 2019 roku. Powstał, aby umożliwić karierę w IT tym kobietom, które z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na studia czy kursy programistyczne.

Uniwersytet Sukcesu kierujemy do młodych, ambitnych kobiet, które chcą zdobyć atrakcyjny zawód przyszłości, ale z powodu różnych ograniczeń, nie mogą takiej drogi przebyć samodzielnie. Zapewniamy wszystko to, co jest potrzebne, aby wejść na rynek pracy IT: wsparcie doradców HR i mentorów z branży, kursy programistyczne zakończone egzaminami, warsztaty motywacyjno-rozwojowe i płatne staże u Partnerów programu – wyjaśnia Ela Wojciechowska, prezeska Fundacji Digital University. – Zachęcamy do zgłaszania się wszystkie kobiety w wieku 18-25 lat, które chciałyby związać swoją przyszłość zawodową z branżą IT. Każdą kandydaturę rozpatrujemy indywidualnie. Docieramy też bezpośrednio do domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych i zachęcamy dziewczyny do udziału w programie, gdyż zdobyte w nim umiejętności, zapewnią im lepszą przyszłość. Absolwentki dotychczasowych edycji są tego potwierdzeniem – dodaje.

Do tej pory w Uniwersytecie Sukcesu wzięło udział 348 kobiet. Pracownicy IT potrzebni są we wszystkich branżach, dlatego też absolwentki programu pracują obecnie w bardzo różnych obszarach: od działów cyberbezpieczeństwa w dużych bankach zaczynając, poprzez retail, organizacje społeczne, domy mediowe i branżę hotelową, a na gamingu kończąc. Wiele z nich zdecydowało się na studia technologiczne.

Partnerzy programu: wsparcie merytoryczne i finansowe

Koszt wykształcenia jednej uczestniczki to 10 000 zł. Fundusze na ten cel zbierane są przez cały rok, również na aukcjach prowadzonych podczas takich wydarzeń jak konferencja Masters&Robots czy zbiórki używanej odzieży w ramach programu Be.Eco. Jednak najważniejszym źródłem finansowania pozostają Partnerzy programu, w tym Partner Główny – Nationale-Nederlanden, który wspiera Uniwersytet Sukcesu od pierwszej edycji.

Dziś w branży ubezpieczeń szczególnie dostrzegamy wartość z inwestycji w kompetencje przyszłości – na przykład te związane z technologią i branżą IT. Od pięciu edycji programu mamy szansę inwestować w rozwój uczestniczek Uniwersytetu Sukcesu, które dzięki niemu doskonalą umiejętności technologiczne i realizują swoje marzenia. Decyzję o tym, żeby wesprzeć 5. edycję projektu podjęliśmy bez wahania, ponieważ jesteśmy z nim związani od samego początku.

Wspólnie z pracownikami i współpracownikami angażujemy się, aby pomóc dziewczynom, które nie mają łatwego startu na początku swojej drogi zawodowej, wzmacniać kompetencje zarówno w zakresie nowych technologii, jak również w rozpoczęciu zawodowej kariery w branży IT.

Nasz udział w projekcie to nie tylko wsparcie finansowe, to przede wszystkim zaangażowanie, mentoring, dzielenie się ekspercką wiedzą i odpowiedzialność za rozwój młodych, ambitnych kobiet w świecie digitalu – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Nationale- Nederlanden.

V edycja Uniwersytetu Sukcesu rozpocznie się w lipcu 5-dniowymi warsztatami motywacyjno- rozwojowymi, organizowanymi w czterech miastach: Białymstoku, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Przez kolejne miesiące uczestniczki będą pracować indywidualnie ze swoimi doradcami HR i mentorami. Jesienią rozpoczną kursy programowania, które zakończą się egzaminem i otrzymaniem certyfikatu. Poza pierwszym etapem, warsztatem stacjonarnym, pozostałą część programu można realizować online z dowolnego miejsca w Polsce.

Dotychczas wsparcie V edycji programu, oprócz Partnera Głównego Nationale-Nederlanden, potwierdzili: Elavon, Fundacja Inter Cars, Fundacja Empiria i Wiedza oraz Havas Media Group.

A także Partnerzy wspierający: Gestalt Szkoła Psychoterapii, Lumina Learning, Kancelaria Prawna BWHS, Sukces Pisany Szminką, Cyber Women Community, Ekspertki Razem i Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Wciąż można dołączyć do grona partnerów.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są od 01.03.2023 r. do 14.05.2023 r. Dostępnych jest 80 miejsc. By zgłosić się do programu należy wypełnić formularz na stronie: uniwersytetsukcesu.com


 1. Bezpłatny program edukacyjnym dla osób, które chcą stawiać pierwsze kroki w branży IT
 2. KIPA x Netflix – cykl szkoleń rozwijających Kompetencje Przyszłości
 3. Biznesowy e-learning od Insertu
Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

  Digital marketing

  Content marketing w Polsce [Raport IAB]

  Gamers invest forum

  Games Invest Forum – pierwsza międzynarodowa konferencja inwestycyjna w branży gier