w

Julia Gniadecka w Platige Films

Julia gniadecka
julia gniadecka

Do zespołu Platige Films, realizującego produkcję filmów pełnometrażowych oraz seriali, dołączyła Julia Gniadecka. Jako producentka będzie odpowiedzialna za rozwój kontentu międzynarodowego, wykorzystując tym samym wiedzę zdobytą przy największych produkcjach, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. W jej portfolio znajduje się m.in. współpraca z Netflixem, Searchlight Pictures czy Paramount Pictures.

Julia Gniadecka swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła już w wieku 18 lat, w Studiu Filmowym Zebra. Dalej realizowała się na planach filmowych m.in. Agnieszki Holland (Pokot), Agnieszki Smoczyńskiej (Córki dancingu), czy Arkadiusza Jakubika (Prosta historia o morderstwie). 

Julia jest jedyną w Polsce absolwentką prestiżowego MFA Peter Stark Producing Program na USC School of Cinematic Arts, uznawanej przez Hollowood Reporter za najlepszą szkołę filmową w Stanach Zjednoczonych. Po niespełna miesiącu po przyjeździe do Stanów rozpoczęła staż w Paramount Pictures, gdzie pracowała m.in. przy dostępnym na Netflixie serialu Alienista. Następnym krokiem była praca w Searchlight Pictures, gdy studio realizowało m.in. Jojo Rabbit, i prowadziło kampanie Oscarowe tytułów Kształt Wody oraz Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri.

W ostatnich latach Julia pracowała w zespole producenckim Stevena Soderbergha, m.in. przy filmach Wysokie loty (2019) i Niech gadają (2020) z Meryl Streep w roli głównej. Ostatnio premierę miał również realizowany z jej udziałem hiszpańskojęzyczny thriller Bezpieczna odległość (2021), wyprodukowany m.in. przez Marka Johnsona (Breaking Bad) i Pablo Larraína (Spencer) dla Netflixa. Z portfolia filmów, przy których pracowała, na swoją premierę czeka też Dog, produkcja MGM, której współreżyserem jest Channing Tatum. Dotychczas Julia pracowała na planach filmowych w kilkunastu krajach, w tym w Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, oraz Chile. Do Platige dołącza z aktywną znajomością międzynarodowego rynku – od developmentu po dystrybucję.   


  1. Agnieszka Heidrich nowym szefem działu strategii w strukturze Creative Service Line dentsu Polska  
  2. Grabiwoda i Wojciechowski odpowiadają za kompetencje Commerce w Publicis Groupe Polska
  3. Michał Kaliściak i Sylwia Rytel nowymi liderami social media 180heartbeats + JUNG v MATT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trendy w marketingu

Obecne trendy w marketingu: jakie są potrzeby współczesnego rynku?

Ranking słuchawek

Ranking słuchawek i headsetów. Wśród Polaków najpopularniejsze są słuchawki Apple i headsety Sony