Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Nowa kampania Szlachetnej Paczki

Aż 13 500 wolontariuszy zamierzają w tym roku zaangażować w swoje działania Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości – projekty Stowarzyszenia WIOSNA. W tym celu przygotowano spot promujący rekrutację do tych projektów. Kampania rekrutacyjna jest przedłużeniem narracji kampanii „Lubię ludzi” rozpoczętej w czerwcu.

24 lipca ruszyła kampania rekrutacja wolontariuszy do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – znanych w całej Polsce wolontariatów organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. Pomysłodawcą projektów jest ks. Jacek Stryczek.

Celem spotu jest znalezienie osób aktywnych i odpowiedzialnych, które chcą się angażować  społecznie i pomagać razem z Paczką i Akademią. Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej.

Spot promocyjny przygotował Paweł Labe, Piotr Podsiadło i Maciej Król.

Nie ma Paczki i Akademii bez wolontariuszy

czytaj:   „Pomyśl o dziecku” - nowa kampania społeczna Fundacji Mamy i Taty

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości połączyły prawie milion osób: rodzin, dzieci, darczyńców i wolontariuszy. Wartość przekazanej pomocy wyniosła ponad 47 mln zł. Nie byłoby to możliwe bez wolontariuszy, którzy w realizacji projektów pełnią kluczową rolę. Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy da im szansę na realną poprawę. SuperW Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy – tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść. Z kolei wolontariusze Akademii Przyszłości przez cały rok regularnie, raz w tygodniu, spotykają się z dziećmi, które borykają się z trudnościami w nauce. Wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem dziecka. Uczy je wygrywać, wzmacnia jego dobre strony, podnosi jego samoocenę i sprawia, że dziecku zaczyna się chcieć.

czytaj:   Wstań dla Ciężarnej

Lubisz ludzi? Zostań wolontariuszem

„Lubię ludzi” to aktualny dla kampanii wolontariuszy motyw przewodni z call to action na wolontariat. Wolontariuszem może zostać każdy. Poszukiwane są osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować  społecznie, wiek nie ma znaczenia. Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowe. Wolontariat w Paczce wyróżnia to, że organizowany dla ludzi, którzy mają mało czasu i lubią go dobrze wykorzystywać. Tutaj mają szansę dobrze spożytkować swój czas i energię.

Wpływ – rozwój – ludzie

Do Paczki i Akademii ludzie przychodzą i zostają, ponieważ widzą, że niesiona przez nich pomoc jest mądra i efektywna, a sam wolontariat dopracowany i dobrze zorganizowany. Wolontariusze cenią sobie doświadczenie bycia w Paczce i Akademii nie tylko za mądrą i przemyślaną pomoc, ale także za możliwość rozwoju. Wolontariat to rozwój, wpływ społeczno-biznesowy oraz możliwość poznania wyjątkowych ludzi oraz stworzenia sieci kontaktów zarówno biznesowych jak i przyjacielskich. To wyzwanie okazuje się niezwykle satysfakcjonujące, bo aż 70 proc. z nich uważa, że Paczka i Akademia to jedno z najważniejszych doświadczeń w ich życiu.
Kampania potrwa do 30 września. Ilość miejsc jest limitowana. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.superw.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *