w ,

5 wskazówek ekspertów, które pozwolą osiągnąć sukces na TikToku

Sukces na tiktoku

Niewątpliwie TikTok to narzędzie, które pozwala dotrzeć do grona nowych odbiorców. Na co jednak zwrócić uwagę, aby publikowane treści działały? Jak bawić, angażować i edukować własną niszę? W tym przypadku z pomocą przychodzą eksperci mediów społecznościowych. Ich wskazówki mogą okazać się pomocne w procesie optymalizacji treści dla użytkowników. Co więc robić, aby osiągnąć sukces na TikToku?

Sukces na TikToku: 5 wskazówek ekspertów mediów społecznościowych

Istotą skutecznego działania jest tworzenie odpowiedniego rodzaju treści, który działa dobrze na odbiorców. Aby osiągnąć sukces na TikToku, należy poznać podstawowe parametry i możliwości, które zdecydowanie przyspieszą cały proces. Warto zwrócić uwagę na sposób formułowania hashtagów i podpisów, a także zaangażowanie czy śledzenie trendów. Pomocne są również zasoby TikToka i wskaźniki.

Zdaniem ekspertów dobrą strategią prowadzącą do osiągnięcia sukcesu będzie wdrożenie 5 najważniejszych elementów.

1. Rodzaj treści – droga do zbudowania silnej grupy odbiorców

TikTok ciągle ewoluuje, a co za tym idzie – style treści są zmienne. Dlatego niezwykle ważne jest, aby je testować, sprawdzać reakcje odbiorców na tematy zarówno edukacyjne, jak i rozrywkowe. Warto zacząć od różnych stylów i śledzić ich sukces. Aspekty, które działają, należy wykorzystywać i stosować w 80% swoich treści – aby zachować spójność. Natomiast pozostałe 20% publikacji warto przeznaczyć na eksperymenty i próby znalezienia innych rodzajów treści, które mogą wzbudzić zaangażowanie grupy docelowej.

A skoro już o grupie docelowej mowa, to warto zwrócić uwagę na fakt, że według najnowszych raportów coraz większa grupę użytkowników platformy stanowią OldTokers, czyli osoby powyżej 25. roku życia. Tym bardziej, że zwykle są to ludzie, którzy impulsywnie wydają duże sumy pieniędzy. Trudno więc bagatelizować ich znaczenie dla działalności na TikToku, tym bardziej, gdy chce się, by przynosiła ona jak największe zyski. Warto więc wziąć pod uwagę te grupę odbiorców przy planowaniu rodzaju i tematyki treści.

2. Słowa kluczowe a algorytm TikToka

Spójne treści to jedna kwestia, ale należy pamiętać też o słowach kluczowych. TikTok to nie tylko portal społecznościowy, ale również wyszukiwarka. Właściwie zdefiniowane słowa kluczowe wspierają algorytm witryny. Oznacza to, że pomagają odpowiednio kategoryzować treści. Dzięki temu, odbiorcy łatwiej odnajdą interesujące ich publikacje. Dlatego tak ważne jest umieszczanie trafnych zwrotów w podpisach czy hashtagach.

3. Strategia zarządzania społecznością a trendy TikToka

Eksperci mediów społecznościowych zwracają szczególną uwagę, na konsekwentne publikowanie treści. Opracowanie planu zwiększa zaangażowanie, ale też świadomość marki. Co więcej, warto śledzić trendy, które są zmienne – należy angażować się w to, co poszukiwane.

Przykładowo, jeśli z filtra lub dźwięku korzysta ponad 25 000 filmów, oznacza to, że jest popularny. Trendy należy powiązywać z marką lub branżą, ważny jest odpowiedni czas publikowania i trafność. Kontrolowanie tych wszystkich czynników może wpłynąć na osiągnięcie sukcesu na TikToku, dlatego warto się im dokładniej przyjrzeć.

4. Zasoby TikToka – wskazówki i porady

Inaczej mówiąc, najlepsze sugestie można uzyskać od najbardziej aktywnych użytkowników. Dostarczają oni wiele rekomendacji, które warto zastosować do własnych inicjatyw marketingowych. Tworzą strategie wpływające na poszerzanie społeczności i rozbudowę baz fanów. Aktywni użytkownicy są pierwszymi osobami, które dowiadują się o nowych trendach – warto więc uczyć się od nich i wdrażać rozwiązania mogące przynieść korzyść marce.

5. Wskaźniki wideo – wyższy poziom TikToka

Wskaźniki stanowią niezwykle ważny parametr w kontrolowaniu zaangażowania filmów i dążeniu do odniesienia sukcesu na TikToku. Dokładna analiza umożliwia osiągnięcie wyższego poziomu trafności w zdecydowanie krótszym czasie. TikTok, dzięki swoim narzędziom, umożliwia łatwą analizę każdego elementu wydajności – śledzenie wyświetleń wideo czy profilu, ale też obserwację postów i obserwatorów. Nie ma lepszego sposobu na ciągłe zwiększanie zasięgów konta niż konsekwentne reagowanie na potrzeby grupy odbiorców i kierowanie się jej preferencjami. Właśnie dlatego obserwacja wskaźników to element konieczny.


  1. OldTokers, czyli TikTok już nie tylko dla młodzieży – raport od YouGov
  2. Czym jest user generated content i dlaczego ta strategia powinna być ważna dla każdej marki?
  3. Sprzedaż w zaledwie 3 krokach, czyli kilka słów o zaletach social commerce
Reklama w pociągu

Reklama w pociągu? Sprawdź, jak ją wykorzystać do promocji swojej marki

Paramount świętuje miesiąc dumy

Paramount świętuje Miesiąc Dumy