w

12 grudnia padł rekord wszech czasów sprzedaż na Allegro

Allegro zmienia system komentarzy

Nie ma wątpliwości, że przygotowania świąteczne trwają w najlepsze. Chociaż zakupowy szczyt na Allegro przypadł na poniedziałek 12 grudnia. Ten dzień stał się rekordowy jeśli chodzi o sprzedaż w całej historii istnienia Allegro czyli od 1999 roku.

Jak pokazują dane najpopularniejszej platformy zakupowej w Polsce, tydzień 12-18 grudnia był pełen zakupowych rekordów.
W tym czasie stronę główną Allegro odwiedzało ponad 720 osób na minutę.
Największy wzrost zamówień odnotowano w poniedziałek (12.12), który okazał się niekwestionowanym liderem pod względem wartości sprzedaży, nie tylko w tym roku, ale w całej historii platformy.
Co ciekawe, klienci chętnie wybierają praktyczne prezenty lub szukają dla siebie pomocy w przedświątecznych przygotowaniach – absolutnymi hitami sprzedaży w tym okresie były bowiem odkurzacz automatyczny i robot sprzątający. Wygląda na to, że w tym roku stawiamy na wygodę i… czystą podłogę. I to właśnie małe AGD okazało się kategorią z największym wzrostem sprzedaży rok do roku.
Kiedy w ciągu dnia polujemy na wymarzone produkty? Do składania zamówień chętnie siadamy dwa razy w ciągu dnia: około 11:00, czyli w porze drugiego śniadania w pracy oraz już wieczorem, około godziny 21:00. Wieczorem zdecydowanie częściej zaglądamy do ofert z produktami dla dzieci. Może więc prezentów dla nich szukamy już, gdy śpią, aby ukryć przed pociechami, kto jest w domu “mikołajem”?

  1. Allegro pomaga seniorom kupować online
  2. Allegro Smart! kupiony ponad 100 tys. razy w ciągu 7 dni od startu
  3. Starcom z obsługą stategiczną i medialną Allegro
  4. Personalizacja strony głównej w Allegro
Pozycjonowanie strony internetowej

Skuteczna strategia SEO: Pozycjonowanie w 6 krokach

Metodyka waterfall

Metodyka Waterfall, czyli jak planować w systemie kaskadowym