w ,

„Możesz mi nawrzucać” Traficar i IKEA Kraków z pierwszymi w Polsce samochodami dostawczymi na minuty

"możesz mi nawrzucać" traficar i ikea kraków z pierwszymi w polsce samochodami dostawczymi na minuty

Na ulice Krakowa wyjechały właśnie pierwsze w Polsce samochody dostawcze na minuty. Oprócz charakterystycznego brandingu Traficara, na pojazdach widnieją różne zabawne hasła. „Możesz mi nawrzucać. Najlepiej z IKEA”, „Zakochałem się w IKEA od pierwszego wożenia”, „Nieważne gdzie. Ważne, że z IKEA” – to tylko niektóre nich. Dlaczego? Innowacyjną usługę Traficar wprowadził we współpracy z IKEA Kraków i to właśnie spod tego sklepu można wypożyczać samochody. Akcja wsparta została działaniami w mediach społecznościowych i kampanią public relations.

Nowa usługa oferowana jest w ramach coraz popularniejszej w Polsce idei współdzielenia samochodu, jednak carsharing samochodów dostawczych jest czymś zupełnie nowym na rynku. Mieszkańcy Krakowa, jako pierwsi w Polsce, będą mogli skorzystać z tej innowacyjnej formy transportu. Przed IKEA Kraków pilotażowo stanęło 6 dostawczych Renault Kangoo, ale firmy już zapowiadają, że w miarę zapotrzebowania liczba samochodów będzie rosnąć. Nie wykluczają też rozszerzenia usługi na inne lokalizacje w mieście.

Zalety korzystania z usługi i ładowność samochodu pokazano na krótkim animowanym filmie, który opublikowany został na kanale YouTube firmy Traficar

Akcja wsparta jest też działaniami promocyjnymi na Facebooku Traficar i IKEA oraz kampanią public relations. Usługę w przestrzeni miejskiej promują widniejące na samochodach hasła: „Możesz mi nawrzucać. Najlepiej z IKEA”, „Zakochałem się w IKEA od pierwszego wożenia”, „Nieważne gdzie. Ważne, że z IKEA”, „Biorę na pakę. Najlepiej z IKEA”, „Chcesz mi nawrzucać? Czekam przed IKEA” i „Wożę się z IKEA”.

Za działania PR odpowiadają Open Media (po stronie IKEA Kraków) oraz Walk (po stronie Traficar). Agencja Open Media była również odpowiedzialna za copywriting. Kreacją i produkcją filmu promocyjnego zajęła się agencja Brilliant Group. Działania w mediach społecznościowych prowadzą Walk (po stronie Traficar) i Kalicińscy.com (po stronie IKEA).

Sposób działania automatycznego najmu samochodów dostawczych przebiega tak samo, jak w przypadku Traficarów osobowych. Jedyna różnica polega na tym, że po wyładowaniu mebli wypożyczony samochód należy odstawić na dedykowane miejsce przed sklepem IKEA Kraków. Samochody wybrane zostały specjalnie z myślą o produktach IKEA Kraków i będzie można nimi przewieźć każdy mebel dostępny w sklepie. Nawet największe szafy PAX, które pakowane są w płaskie, ergonomiczne paczki.

W przyszłości Traficar i IKEA Kraków planują również szereg innych działań o charakterze społecznym, charytatywnym i cross sellingowym. Kooperację ułatwia fakt, że obu firmom przyświeca podobna misja i wartości. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje troska o środowisko, a w tym aspekcie carsharing stanowi idealne pole do współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro zmienia system komentarzy

Zmiany na Allegro wpływają na zmniejszenie dochodów sprzedawców

Jan roman

Jan Roman w domu mediowym Carat