w

Allegro Smart wystartowało

Allegro zmienia system komentarzy

Dziś wystartowała nowa usługa o nazwie Allegro Smart.

Płacąc 49 złotych na rok będzie można skorzystać nawet z 365 darmowych dostaw. Dzięki sieci ponad 15 tysięcy Paczkomatów i punktów odbioru, usługa Allegro Smart. dostępna jest dla klientów w całym kraju.

To odpowiedź Allegro na dwa najsilniejsze na świecie trendy w e-commerce. Po pierwsze: przełamuje podstawową barierę w postawach konsumentów, redukując do minimum koszty dostawy zakupów. Po drugie: Smart, bazując na sieci lokalizacji kilkunastu-, a niebawem już dwudziestu tysięcy punktów odbioru, wpisuje się w najszybciej rosnącą preferencję zakupową internautów – wygodę korzystania z punktów odbioru.

 Między 2017 r. a 2018 r. Allegro zanotowało wzrost liczby paczek kierowanych do punktu odbioru o 40%, co jest potwierdzeniem trendu obserwowanego w Europie, gdzie popularność odbiorów w punkcie szybko rośnie. Dlatego Allegro, nawiązując strategiczne partnerstwa logistyczne, postanowiło rozwijać polską sieć punktów odbiorów. We wrześniu sieć punktów odbioru wraz z Paczkomatami, do których sprzedawcy mają dostęp poprzez umowy ramowe zawarte przez Allegro, będzie liczyć ponad 18 000, a do końca roku blisko 20 000 punktów w całej Polsce. W 2017 r. w blisko 20% zakupów  wybrało punkt odbioru lub Paczkomat jako formę dostawy e-zakupów.

 

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Ten pomysl wydaje sie calkiem sensowny. Z poprzednich zamowien moge powiedziec ze mam zaufanie do InPostu, wiec tym bardziej na plus ze jest taka opcja dostawy.

  2. Z kurierami nieraz miałem problem, a lokalizacja Paczkomatów jest na tyle przystępna, że podskoczyć po paczkę można w każdej chwili, bez ograniczenia czasowego. To ważne, zwłaszcza jak jest człowiek zabiegany. Dobry pomysł jeśli chodzi o tą współpracę. Myślę, że dużo osób się tym zainteresuje.

    • Hmm no jakby nie patrzeć to paczkomaty to najwygodniejsze rozwiązanie. Zwłaszcza, że są dostępne 24/h. Może wydawać się to dziwne, ale jak jest człowiek zabiegany to zaczyna patrzeć na takie rzeczy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Acta 2 - jakościowe treści, ale bez zasięgów?

ACTA 2 – jakościowe treści, ale bez zasięgów?

Deep grey – filip filar na czele nowej agencji eventowej

deep grey – Filip Filar na czele nowej agencji eventowej