w

Czym jest agencja social media?

Agencja social media
agencja social media

W dzisiejszych czasach każda firma, każdy sklep i osoba publiczna posiadają profile na mediach społecznościowych. Obecnie udział mediów społecznościowych jest tak duża, że coraz częściej właśnie tam przenosi się kampanie reklamowe, zbiórki, ogłoszenia, czy nawet biznes. Powstają agencje social media, w których pracują specjaliści od social mediów. W tym artykule opowiemy, czym dokładnie są social media, jak efektywnie prowadzić tam konto i czym zajmuje się agencja social media.

 1. Czym są media społecznościowe?
 2. Jak prowadzić konto w mediach społecznościowych?
 3. Agencja social media.

Czym są media społecznościowe?

Social media, czyli media społecznościowe to forma przekazu za pomocą aplikacji działających w sieci internetowej bądź witryn internetowych. Inaczej mówiąc, to społeczność miejąca miejsce w wirtualnej rzeczywistości, łącząca ludzi o tych samych zainteresowaniach. Zainteresowania mogą dotyczyć danej marki, dziedziny, a nawet osoby, która często zarabia na pokazywaniu swojej postaci w Internecie – zarabia. Zarobki w social mediach są już na tyle normalnością, że dla wielu osób to jedyne źródło dochodu. Taką osobę nazywamy influencer od angielskiego słowa „infuelce„, czyli wpływ. To właśnie one mają wpływ na swoich odbiorców, reprezentując sobą idee, wartości bądź prowadząc biznes.

No właśnie. Social media i czynna obecność w nich może przynieść wiele korzyści dla osób prywatnych, ale w szczególności dla firm. Nie ważne czy masz dużą firmą oferującą usługi, czy sprzedajesz produkty wykonane ręcznie. W dzisiejszych czasach sama strona internetowa nie wystarcza. Warto posiadać konto w mediach społecznościowych, aby móc dotrzeć do grupy docelowej i sprawniej nią zarządzać. To właśnie na platformach internetowych jesteśmy w stanie zaprezentować kreacje graficzne oraz zdobyć nowych klientów.

Obsługa social media z daleka wydaje się łatwa. Wielu z nas myśli, że wystarczy wstawić post i wszystko będzie się kręcić samo. Niestety nie do końca to tak wygląda. Jeżeli przynajmniej raz próbowałeś zainteresować swoim postem większą grupę ludzi to wiesz, co się z tym wiąże. Dlatego właśnie wiele firm zatrudnia inną firmę, która jest specjalistą w tej prężnie rozwijającej się dziedzinie. Taką firmą jest agencja social media. Czym dokładnie zajmuje się agencja social media opowiemy trochę później. Teraz opowiemy o tym, jak używać social media jako marketingu internetowego.

Jak prowadzić konto w mediach społecznościowych?

Zanim zawitamy na platformy społecznościowe, warto zrobić analizę i przyjrzeć się rynkowi. Na początku musimy wiedzieć kim są nasi odbiorcy i na jakich portalach się znajdują. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie się na ich miejscu. Wtedy szansa, że trafimy dobrze się zwiększa.

Drugim krokiem powinna być obmyślana strategia i spójny kontent profilu. Poniżej zamieściliśmy kilka pytań, na które każdy powinien odpowiedzieć.

 • Po co to robisz?
 • Jaki masz pomysł na dany kanał?
 • Czym chcesz się dzielić?
 • Czym chcesz się wyróżnić?
 • Na czym Ci zależy?
 • Kiedy chcesz publikować treści?

Dlaczego to przygotowanie jest tak ważne? A dlatego, że bez ustalonego planu po kilku tygodniach Twój entuzjazm opadnie, wyczerpiesz swoje pomysły i nie osiągniesz założonego celu. Systematyka i konsekwencja są kluczem.

Jeżeli już wiesz, czym będziesz dzielić się ze swoimi odbiorcami, przyszedł czas na wygląd twojego profilu. Pierwszą rzeczą, na którą patrzą odbiorcy, jest zdjęcie główne. Zdjęcie powinno przykuwać uwagę, wyrażać charyzmę miejsca, które tworzymy i zapadać w pamięć.

To samo z nazwą – musi być chwytliwa, ale także łatwa do zapamiętania. Najlepiej, jednak jeśli w jakiś sposób kojarzy się z działalnością firmy.

Następnymi krokami – w zależności od portalu, na którym zdecydowaliśmy się działać – jest informacja o naszej działalności. Dobrze będzie zamieścić informacje takie jak: czym się zajmujemy, jaka jest nasza idea, co można znaleźć na naszym profilu, kim jesteśmy. Pamiętajcie, że – w zależności od social mediów – długość i forma przekazywania tych informacji ma ogromne znaczenie i musi być do nich dopasowana.

Prowadzenie social media to nie tylko publikowanie treści – pamiętaj o utrzymywaniu kontaktu z obserwującymi. Na bieżąco odpowiadaj na wszystkie komentarze, wiadomości i reaguj na pozytywne reakcje. Jeżeli działasz na kilku platformach, informuj o tym swoich followersów.

Nie ważne czy jest to platforma publikująca głównie zdjęcia, same filmy czy to i to. Schludność, konsekwencja, spójność i charyzma to klucz do sukcesu.

Agencja social media

Budowanie świadomości marki jest najistotniejsze. Jeżeli masz z tym problem, nie wiesz, od czego zacząć, bo się nie znasz, albo nie masz pomysłu lub twoje działania nie przynoszą efektu to wiedz, że możesz zatrudnić agencję od social mediów, o której już wspomnieliśmy w pierwszej części artykułu.

Agencja social media to firma, która kompleksowo zajmie się twoimi mediami społecznościowymi. Ich działania mają na celu:

 • poprawić wizerunek marki,
 • zwiększenie sprzedaży, jeśli zleceniodawcą jest firma sprzedająca,
 • zmniejszenie dystansu z odbiorcą,
 • zwiększenie liczby fanów, potencjalnych klientów za pomocą przeróżnych akcji społecznościowych i budowanie ich zaangażowania,
 • określenie docelowej grupy odbiorców itp.

To tylko kilka przykładów, w których agencja od social mediów może udzielić wsparcia. Dzięki temu my mamy więcej czasu na inne zadania, a kontent naszego profilu podąża w dobrym kierunku.

Podsumowując, już wiesz ile pracy należy włożyć w prowadzenie konta w social mediach. Każdy krok powinien być przemyślany i odpowiednio zaprezentowany, dlatego, jeśli masz możliwość podjęcia współpracy z agencją specjalizującą się w social mediach, nie zastanawiaj się ani chwili!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aldi

ALDI – nowa kampania i pierwsza w historii marki reklama telewizyjna

Lego

Nowa świąteczna kampania marki LEGO® celebruje nieograniczoną kreatywność dziecięcej wyobraźni