w

K2 i K2 Media z nową odsłoną kampanii video dla Metafen.

K2 i k2 media z nową odsłoną kampanii video dla metafen.

Grupa K2 przygotowała kontynuację kampanii dla leku Metafen, z portfolio firmy Polpharma. Przygotowano platformę składającą się ze spotu telewizyjnego, sześciu interaktywnych spotów internetowych, strony internetowej oraz nośników w ramach kampanii display. Kampania rozpoczęła się w połowie czerwca i potrwa do końca sierpnia.

Agencja K2 odpowiada za koncepcję kreatywną oraz nadzór produkcyjny spotu, który zrealizowany został przy współpracy z domem produkcyjnym Propeller.

Przedstawia młodą dziewczynę, której w pracy przeszkadza personifikacja bólu, czyli charakterystyczna, irytująca postać znana z poprzedniej kampanii Metafenu. Jego działaniu zapobiegają główni bohaterowie spotu – postaci utożsamiające Ibuprofen i Paracetamol, wiodące składniki leku, które dzięki współpracy skutecznie pozbywają się bólu. Dodatkowo na YouTube oraz w serwisach VOD opublikowano interaktywne spoty, w których główny antagonista kampanii – Ból, przeszkadza odbiorcom wykonując czynności powszechnie uznane za irytujące np. pisk kredy o tablicę, czy sygnał syreny alarmowej. Internauci po zapoznaniu się z ich treścią przekierowywani są na stronę internetową kampanii, na której mają możliwość samodzielnie poprowadzić głównych bohaterów – Paracetamol i Ibuprofen w ich walce ze złośliwym bólem. Poprzez prostą interakcję zaprezentowano mechanikę działania leku.

Agencja mediowa K2 Media działania mediowe zaplanowała tak, aby w sposób jak najbardziej efektywny wykorzystać istotę konceptu kreatywnego. Wykorzystano targetowanie demograficznie i kontekstowe działania bazujące na digital TV i video online. Kampania prowadzona jest w następujących kanałach: Playery VOD (preroll/midroll), display, Social Ads oraz działania w mediach Google uwzględniające: search, GDN, YouTube. W unikalny sposób wykorzystano również remarketing z poziomu „widział spot” – za pomocą kodu zaszytego w materiale video, zbierana jest bazę cookies osób, którym wyemitował się spot, dzięki czemu można wrócić do nich z kolejnymi materiałami kampanii. W ten sposób, poprzez poprzez kolejne sekwencje interaktywnych spotów, budowana jest historia pozbywania się bólu za pomocą Metafenu. Dodatkowo wykorzystano rzadko spotykany format video in baner, emitowany w sieci GDN.

Współpraca pomiędzy Grupą K2, a Polpharmą trwa nieprzerwanie od kilku lat. To już druga realizacja Grupy K2 dla marki Metafen. W 2013 roku zrealizowano nowatorską kampanię video, w ramach platformy „Można inaczej”, która zebrała pozytywne oceny branży reklamowej i została wyróżniona kilkoma nagrodami KTR, w tym złotem.

Źródło: mat. pras.

Świeża krew w ogilvy & mather

Świeża krew w Ogilvy & Mather

Raport contently: czytelnicy nie ufają treściom sponsorowanym

Raport Contently: czytelnicy nie ufają treściom sponsorowanym