w

Fakturowanie w małej firmie – o czym warto pamiętać?

Fakturowanie w firmie

Prowadzenie księgowości w małych firmach to z jednej strony uproszczone zasady dotyczące fakturowania i księgowania, natomiast z drugiej strony jest to również konieczność prowadzenia dosyć precyzyjnych rejestrów. W poniższym artykule dowiesz się między innymi: o czym warto pamiętać prowadząc małą firmę oraz jakie elementy rozliczenia są wymagane, a także wiele innych istotnych informacji!

Przede wszystkim na samym początku należy zaznaczyć, że mała księgowość związana jest z prowadzeniem „Księgi Przychodów i Rozchodów”, jest to bowiem istotny dokument, w którym zebrane są różnego rodzaju przychody, oraz inne wydatki i poniesione koszty. Dzięki zastosowaniu tego dokumentu możliwe jest miesięczne bilansowanie wszystkich ruchów finansowych w firmie, natomiast odpowiednikiem Księgi Przychodów i Rozchodów jest ewidencja przychodów. Różnica jest taka, iż prowadzona jest ona dla przedsiębiorców, którzy opodatkowani są ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Co bardzo istotne to fakt, że w niektórych przedsiębiorstwach konieczne jest prowadzenie dodatkowych zestawień i dokumentacji.

Rozliczanie podatku VAT- o czym warto pamiętać?

Faktem jest, iż przedsiębiorcy którzy prowadzą małe firmy bardzo często muszą rozliczać się również z podatku od towarów i usług, w tym przypadku przedsiębiorca jest zobowiązany, aby prowadzić specjalny rejestr zakupów. Dokument ten jest konieczny, aby było możliwe precyzyjne rozliczenie podatku VAT.

Opłacanie składek ZUS

Powinieneś wiedzieć, że również bardzo ważnym i obowiązkowym elementem jest odprowadzanie składek do ZUS z każdej działalności, także w przedsiębiorstwach małych. Bowiem każde przedsiębiorstwo jest zobowiązane do prowadzenia rozliczeń z ZUS-em, i nie ma tutaj żadnego znaczenia wielkość danej firmy!

Księgowość internetowa- nowoczesne rozwiązanie

Obecnie na rynku działa bardzo wiele programów oraz oprogramowań, które usprawniają wypełnianie faktur oraz innych spraw związanych z księgowością. Jednym z najbardziej popularnych programów służących do fakturowania jest intaxo.pl, oprogramowanie które dostępne jest online zarówno w formie aplikacji przeglądarkowej jak i aplikacji mobilnej, na system Android oraz iOS. Bardzo dużą zaletą tego programu jest fakt iż umożliwia wystawianie dokumentów nie tylko w języku polskim, ale także wielu innych językach a także wielu walutach. Klienci cenią to oprogramowanie zwłaszcza ze względu na możliwość automatycznego przeliczania kursów publikowanych przez NBP. Co bardzo ważne, nowoczesne oprogramowanie jest nie tylko wygodne, ale również funkcjonalne, innowacyjna internetowa księgowość została uwarunkowana zwłaszcza pod osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Jest to program, który pomaga szybko i bezbłędnie wystawiać faktury, dzięki czemu praca jest o wiele bardziej sprawniejsza i skuteczniejsza a tym samym zyskać można ogromną oszczędność czasu. Program do księgowości umożliwia precyzyjne wyliczanie między innymi:

  • amortyzacji środków trwałych
  • obliczanie na zaliczek na podatek dochodowy
  • prowadzenie ewidencji KPiR oraz VAT
  • a także wiele innych.

Nowoczesne oprogramowanie pozwala w bardzo szybkim czasie wyszukać klientów po numerze NIP lub REGON w bazie GUS!

Jeżeli jesteś zainteresowany programem firmy intaxo.pl, zapoznaj się z dostępną ofertą i wybierz odpowiednie rozwiązanie dla swojej firmy, dzięki czemu wypełnianie faktur będzie dużo wygodniejsze, a wszystkie inne sprawy związane z księgowością staną się o wiele bardziej prostsze! Poprzez zastosowanie nowoczesnego oprogramowania unikniesz wielu skomplikowanych formalności!

Artykuł powstał przy współpracy z intaxo.pl – producentem nowoczesnego oprogramowania dla firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekordowe wyniki finansowe Google i Facebooka

Nisza rynkowa w biznesie online

Jak wyróżnić się wśród konkurencji dzięki niszy rynkowej?